Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O úklid zimní nadílky se nově postará firma OZO

  • Studénka,

Už devět let poskytuje společnost OZO Ostrava technické služby týkající se odklízení sněhu. Od letošní zimy však tuto službu rozšíří a plně nahradí stávající firmu Ostravské komunikace.


„My jsme už delší dobu avizovali, že budeme hledat nového, nebo respektive, uděláme nové výběrové řízení na dodavatele, který působí v rámci zimní údržby na území města. Dřív tady byla společnost Ostravské komunikace, kterou pro ně subdodavatelsky dělala společnost OZO,“ uvedl starosta Studénky Libor Slavík.

Cena této služby se oproti dřívějšku navýší o několik desítek tisíc. Smlouva ovšem zahrnuje veškeré práce a posypové materiály.

„Cena je řádově o několik desítek tisíc korun dražší, než byla původní smlouva. Nicméně ve smlouvě je zmíněno solení, které předtím nebylo součástí smlouvy a objednávalo se zvlášť. Takže služba je o něco málo dražší v globále, než byla ta předchozí, nicméně věříme, že to bude ke spokojenosti všech občanů,“ upřesnil starosta Studénky Libor Slavík.

Šest techniků společnosti OZO se bude starat o odklízení sněhu a zimní údržbu komunikací a chodníků na území Města Studénky. Navýšením počtu zaměstnanců tak dojde ke zrychlení prací a ke zvýšení bezpečnosti.

„Oproti dřívějšku, kdy tuhle službu zvládali tři lidé, tak letos bude pracovat dvojnásobek, tedy šest lidí. K dispozici také máme několik aut a traktorů se sypačem a radlicí. 0:53 Bude i jinak změněn harmonogram prací, to znamená, že při napadení sněhu budou někde přednostní lokality a trochu se harmonogram změní,“ uvedla Vladimíra Karasová, vedoucí útvaru propagace a ekologické výchovy společnosti OZO.

Po větší bezpečí chodců se bude nově k eliminaci zmrazků na chodnících používat posyp solí. Podle sněhové nadílky by mohla auta společnosti OZO do ulic vyjet už od 1. prosince.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků