Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další přednášející v městské knihovně objel svět v tuk-tuku

  • Studénka,

Devátého prosince do Studénky zavítal Tomáš Vejmola, aby povyprávěl o jedné ze svých cest. Rozhodl se, že si chce pořídit tuk-tuk, a tak se vydal do Thajska, odkud s 30 let starým taxíkem vyrazil domů. Cesta mu zabrala přesně jeden rok.

„Byla to devítiměsíční příprava, kdy jsem musel shánět peníze a sponzory a připravovat se na tu cestu. Ve výsledku jsem problémy řešil až po cestě. Právě proto cesta trvala rok. Nějaká příprava vlastně ani nebyla,“ řekl cestovatel Tomáš Vejmola.

Na zpáteční cestě toho zažil spoustu, ale asi nejkrizovější okamžik ho podkal v Indii.

„V Indii tam mě o všechno okradli, zničili mi vozidlo, už jsem byl devět měsíců na cestě, tak už sem ani neměl sílu pokračovat dál. Proto jsem se ale pouštěl do té cesty, abych překonal všechny překážky. To byl cíl cesty,“ sdělil cestovatel Tomáš Vejmola.

Na své cestě dobrodruh urazil bezmála 13 000 kilometrů. Nebyla to však jeho první výprava, v minulosti se vydal do Gruzie a zpět, celou cestu tehdy absolvoval na kole. Poslední přednáška, která uzavřela rok 2019 se věnovala čakrám.

„Čakry jsou energetická centra, která nás propojují s tělem, duší a duchem. V podstatě i s naší světelnou rodinou, se kterou jsme propojeni do vyšších úrovní bytí. Ta dnešní pátá čakra, to je centrum krku, komunikace a zároveň propojení s éterem, což je vlastně prostor mezi zemí a nebem,“ uvedl přednášející Zdeněk Pícl.

„Začátkem ledna pokračujeme sedmou čakrou a další přednáška bude České tajemno od autora knížek Arnošta Vašíčka“ uvedla Ludmila Nováková, vedoucí knihovny.

Zájem o přednášky je velký a nejčastěji jsou navštěvovány ty s esoterickou tématikou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků