Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krásnou pohádku si k výročí 40. let od založení připravily děti spolu s učitelkami

  • Studénka,

Předškoláci nacvičili čertovskou veršovanou pohádku se zpěvem. Tu jako první shlédli zástupci města, bývalí učitelé a další hosté.

„Přípravy započaly loňským školním rokem, kdy nám kolegyně začala vyrábět k pohádce o 12 Měsíčcích krásný kalendář a řekli jsme si, že toho využijeme k výročí naší školky,“ uvedla učitelka MŠ Dagmar Binarová.

Celou budovu zdobí ukázky malovaných obrázků a výtvorů dětí. V rámci oslav 40. výročí školka vydala několik upomínkových předmětů.

„Ke 40. výročí založení této školy se nám podařilo vydat nádherný kalendář, jehož autorkou je naše asistentka Anička Fabiánová. Rovněž se nám podařila vydat autorská kniha Pohádky z kouzelné zahrádky,“ vysvětlila vedoucí učitelka Jarmila Nekolová.

„Tato školka mi po celou dobu trvání 29 let, kdy jsem tady působila, naprosto silně přirostla k srdci. Znám tady každou kliku, mám spočítané schody. Milovala jsem to zde, byl to můj druhý domov,“ řekla s dojetím Magda Hošková, bývalá učitelka.

„Mi se tady moc líbilo, evokovalo to ve mně vzpomínky, protože do této školky jsem jako pracovník úřadu chodil od roku 1992, takže se školkou jsem žil také,“ uvedl tajemník MěÚ Jiří Moskala.

„Dneska to bylo něco úžasného, děti zahrály skvělou pohádku, měly to nádherně připraveno,“ řekl starosta Libor Slavík.

Magda Hošková

Oslavy školka rozprostřela do několika dnů. Jako další se bude konat besídka, která bude pro rodiče a rodiny dětí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků