Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekord letošního ročníku Studénecké laťky činí 150 cm

  • Studénka,

Soutěž Studénecká laťka je určena pro žáky druhého stupně a zúčastnili se jí ti nejlepší sportovci. Na soutěž se školy připravují už od začátku školního roku.

„Každá škola má své vlastní kolo, kde se vyberou ti nejlepší skokani, kteří potom přijdou sem,“ uvedla ředitelka ZŠ Butovická Aranka Horváthová.

„Sedmá třída je perfektní, tam mám opravdu šikovné děti, jak kluci, tak holky tam jsou skvělí. Devátá třída, děvčata, odmítla soutěžit, protože tvrdily, že nevyhrají, což mě trošku mrzelo. Velice pěkné výkony mají pak starší žáci, kteří končí až na 160 cm,“ uvedla učitelka ZŠ Sjednocení Jitka Dresslerová.

I když žáci předvedli skvělé výkony, tak podle učitelů zájem o sport v dnešní době upadá.

„Dříve ty děti byly do toho sportu takové „hrr“, tělocvik byl dříve nejoblíbenější předmět na škole a dnes tomu tak není, což hodně učitelů mrzí. Najde se samozřejmě hodně dětí, které sportují rády, a je to samozřejmě také o tom, že jsou vedeny v rodině,“ vysvětlila Alena Mičkalová, učitelka ZŠ Butovická a hlavní organizátorka akce

„Už jsem tu druhý ročník, moc jsem se nepřipravoval a nebylo to ani potřeba,“ uvedl žák ZŠ Sjednocení Daniel Kotásek.

„Já jsem tady druhý ročník, moc jsem se nepřipravovala, protože jsem byla ještě na jiných závodech. Jsem ráda že tu dneska jsem a můžu skákat,“ řekla žákyně ZŠ Butovická Sabina Košárková.

Nejvyšší rekord úterního dopoledne byl 150 cm, ten se podařil skočit Robinu Valášekovi z 9 třídy a Vojtu Hromádkovi z 8 ročníku. Akci také finančně podporuje město Studénka.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků