Další předvánoční akcí ve Studénce byl koncert Pěveckého sboru Ondrášek

Na koncert dorazilo na 150 diváků, kteří se začali scházet již před půl čtvrtou hodinou. Ti si pak vychutnali Vánoční atmosféru, o kterou se postaral nejen pěvecký sbor Ondrášek, ale také jeho odnož bývalých členek, která předvečerní koncert zahájila.„Teď už jsou na vysokých školách, nemají čas dvakrát týdně zkoušet, a tak si udělaly vlastní komorní sbor. Je jich asi 25, mají svůj vlastní repertoár, a je to normální těleso, které patří ke sboru,“ uvedla předsedkyně sdružení Ondrášek Svatoslava Lenartová.

Pěvecký sbor Ondrášek letos slaví 53 let od svého založení a v jeho řadách zpívají děti již od pěti let. Sboristé pak procházejí pěti přípravnými odděleními.

„Zpívá se písniček, které jsou vhodné pro děti v Mateřských školách. Podle jednotlivých oddělení jsou to pak různé písničky, českých autorů a světových autorů,“ řekla předsedkyně sdružení Svatoslava Lenartová.

Sbor se celoročně účastní řady nejrůznějších soutěží, v minulosti například získal ocenění také v Japonsku. Jejich repertoár je opravdu široký.

„Zvládají písně v několika jazycích, zazpívají úplně všechno, od lidovek, přes renesanci, úplně všechno, na co si vzpomenete,“ sdělila předsedkyně sdružení Svatoslava Lenartová.

Adventní koncerty se každoročně těší velké oblibě.

 „Snažím se na Adventní koncerty chodit, ne vždy to vyjde, ale snažím se alespoň jeden ročně absolvovat“.

„Chodím na adventní, ale na skautské, ne na tady ty sborové, ale myslím si, že to bude hezké“

Přes hodinu dlouhý koncert pěveckého sboru z Nového Jičína zanechal v lidech spoustu dojmů a emocí.

Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků