Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

150 balíčků pro sociálně slabší rodiny. Lidé ve Studénce se podruhé zapojili do charitativní sbírky

  • Studénka,

Studénecké Rodinné centrum se do akce zapojilo už podruhé. Sbírka prokázala velkou vlnu solidarity občanů. Ti dohromady darovali téměř 150 balíčků.


„Jsem velmi ráda, že se veřejnost do této akce zapojuje a jde vidět, že jsou solidární před Vánoci a darují. Balíčky jsou krásně zabalené a přesto, že je někdy kontrolujeme, tak jsme překvapeni, že jsou čisté, jsou to nové hračky, někdy i oblečení a potřeby pro děti,“ uvedla Lucie Zajícová, vedoucí Rodinného centra.

Z balíčků, které se ve Studénce vybraly, budou mít radost děti ze tří institucí. Některé obdarované děti si je rozbalí ihned, jiné počkají až na Štědrý den, aby pro ně dárek byl tím opravdovým Vánočním překvapením.

„Je to domov ve Frýdku – Místku, Charita ve Studénce, kde je jedna rodina s dvěma dětmi a spolupracovali jsme s OSPODem z Bílovce,“ dodala Lucie Zajícová, vedoucí Rodinného centra.

Sbírka je pro sociálně slabší rodiny obrovským přínosem. Děti spadající pod OSPD Bílovec dostaly dárky od pracovnic úřadu ve Studénce. I pro rodiče dětí to bylo obrovské překvapení.

„Kontaktujeme rodiny, do kterých dlouhodobě docházíme, a které sledujeme, kde víme, že jsou balíčky potřebné a pro rodiny to bude překvapení. Kontaktujeme je, aby si i s dětmi přišli na úřad do Studénky, uvedla sociální pracovnice z OSPOD Dagmar Žídková.

Už osm let probíhá sbírka „Krabice od bot“ po celé Republice, kdy dětem dělají radost děti. Jsou totiž ony, kdo dárky vyberou a pošlou dál, dětem, kterým udělají radost.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků