Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poradíme Vám, jak jednoduše zlikvidovat Vánoční stromeček a seznámíme Vás s novinkami v odpadovém hospodářství

  • Studénka,

Vánoce skončily a většina lidí především ze sídlišť řeší, jak se zbavit opadávajícího Vánočního stromečku. Stačí, když jej postavíte ke své odpadní nádobě nebo ke kontejneru.„V minulosti to bylo tak, že byly svozové dny, ale dneska už tomu tak není. Každý, kdo se rozhodne zlikvidovat svůj Vánoční strom, donese ho k popelnici nebo ke kontejneru a my je průběžně odvážíme a likvidujeme na komunitní kompostárně,“ uvedl Milan Kyjovský vedoucí odboru MHÚM.

S Novým rokem přichází změna otevírací doby Sběrného dvora. Páteční provoz se přesunul na čtvrtek, a to zejména pro zkvalitnění služeb občanům Studénky. Otevírací doba v úterý zůstává stejná a to od 10 hodin.

„Nově nebude otevřen Sběrný dvůr v pátek, ale ve čtvrtek od 10 do 17 hodin a pak v sobotu od 8 do 12 (úterý od 10 do 17, poznámka redakce). Je to z toho důvodu, že když došlo k naplnění kontejnerů v pátek, už nebyla možnost je vyvést a pak v sobotu, kdy je o dvůr největší zájem, byly kontejnery plné,“ vysvětlil Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM.

Do Motivačního programu zpětného odběru elektroodpadu se zapojila i Studénka. Kontejnery, určené pro tento druh odpadu, jsou umístěny ve Sběrném dvoře.

„Je to program, do kterého se město zapojilo a je to v podstatě zpětný odběr elektroodpadu. To znamená, že na území Města vybíráme tento elektroodpad. Jedná se zejména o bílou techniku, jsou to pračky, ledničky, vysavače, počítače, monitory, kávovary, v podstatě tady ta bílá technika a shromažďujeme ji na Sběrném dvoře,“ uvedl Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM.

V rámci Motivačního programu mohou obce čerpat odměny na manipulační techniku, na kamerový systém, nové kontejnery nebo zpevnění plochy pro kontejnerová stání.

„V loňském roce Město získalo v rámci motivačního programu částku zhruba 25 tisíc korun, kterou jsme použili na pořízení kamerového systému. Takže dneska máme na Sběrném dvoře kamerový systém, abychom snímali pohyb, který tam je,“ vysvětlil Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM.

Po dohodě se společností přibydou ve Sběrném dvoře v průběhu letošního i velkoobjemové „Win“ kontejnery, které pojmou i velké spotřebiče.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy