Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I když je koupací sezona v nedohlednu, biotop i v zimě potřebuje údržbu

  • Studénka,

V tomto týdnu proběhla instalace dilatačních plováků. Koupací sezóna je sice daleko, ale i biotop potřebuje zimní údržbu. Díky biologii, na které je koupaliště postaveno dochází také k velké úspoře vody.

„Na koupališti tím, že máme biologii a nemáme chemii, nedochází k úplnému vypuštění. Takže upustíme hladinu jen pod povrchové sběrače. Celá biologická část je napuštěná tak, jak je během sezóny, a rostliny zůstanou v ledu tak, jak je to v klasickém rybníku,“ řekl vedoucí technického úseku Ondřej Stanek.

Biotop ve Studénce byl v minulém týdnu vybaven novými dilatačními plováky, které by měly zabránit pnutí ledu, které by mohlo poškodit fólii bazénu.

„Plováky jsou plastové, mají nádrž, která je naplněná pískem. Druhá část je větší a je naplněna vzduchem, aby tvořila mezeru na pnutí ledu. Budeme je aplikovat klasicky ručně, vytvoří se do řetězu, mají takové plastové spojky a dáme je úhlopříčně přes hladinu jednotlivých bazénu, aby led mohl pracovat jinde než proti korpusu s fólií,“ řekl vedoucí technického úseku Ondřej Stanek.

Letošní mírná zima dovolila instalaci plováků až nyní.

„Zatím nebyla taková zima, nebylo to úplně potřeba a nebyl takový mráz, takže už je chceme aplikovat, abychom měli trochu klid a nemuseli sledovat počasí, zdali to nebude potřeba na víkend udělat,“ řekl vedoucí technického úseku Ondřej Stanek.

Nyní koupaliště čeká až ledy povolí a bude se opět moci zapnout systém cirkulace, který je nyní vypnutý, aby nedošlo vlivem mrazu k jeho poškození.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy