Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

20. ročník Tříkrálové sbírky se ve Studénce vydařil

  • Studénka,

Koledníci ve městě a okolních obcích vybrali rekordní částku.

Jubilejní 20 ročník tradiční tříkrálové sbírky ve Studénce a dalších 15 okolních obcích přinesl do charitní pokladny bezmála 900 tisíc korun. V ulicích koledovalo 131 skupinek tří králových koledníků.

 „Je to asi o sto tisíc korun víc než loni. Z téhle částky nám tady do Studénky dostane zpátky asi 65 %. Budeme z toho financovat pomůcky do půjčovny, volnočasové aktivity dětí z obcí, kde se vybíralo, a převážnou část bychom chtěli dát na projektovou dokumentaci,“ vysvětlila Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka.

Jen ve Studénce v ulicích koledovalo přes 100 dětí a dobrovolníků. Většina z nich se k této charitativní činnosti vrací opakovaně. 

„Ve Studénce bylo 31 skupinek. Koledníky jsme měli jak dospělé, jednak z řad charitativních pracovníků, skauti nám pomáhají, děti ze škol, takže skupinky se vždy seskládají a hodně nás těší, že se koledníci vracejí, hlásí se sami a s radostí jdou koledovat,“ uvedla Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka.

Lidé ve Studénce do tří králové sbírky ochotně přispívají a koledníků se mnohdy nemohou dočkat. O ztělesnění tří králů se obvykle postarají děti, musí mít ale dospělý doprovod.

„Chodím s tří královou sbírkou od doby, co pracuji v charitě ve Studénce. Hodně mě to baví, hlavně když mám svoje koledníky, svoje děti, které to taky baví. Je to pro dobrou věc. Lidé jsou ochotní přispívat, kolikrát jsou rádi, říkají, že se na nás těší, nemohli se dočkat kdy přijdeme, otevírají,“ uvedla Linda Fabiánová, sociální pracovnice.

V loňském roce charita z výtěžku zaplatila studii na výstavbu nové budovy, nakoupila zdravotnické pomůcky do půjčovny a podpořila volnočasové aktivity pro děti. Část peněz z tří králové sbírky pokryly náklady na dokončení stavby garáže.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy