Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodinné centrum ve Studénce ročně navštěvuje desítky rodin

  • Studénka,

Mimo kurzy pořádá také spoustu akcí a nově nabízí také pidiškolku. Rodinné centrum celoročně pořádá desítky přednášek a kurzů. Mezi ty pravidelné patří například pohybáček nebo tvořílek. Novinkou je také pidiškolka, do které mohou rodiče na dobu 4 hodin umisťovat své děti.


„Jde o to, že děti od jednoho a půl roku do čtyř let mohou navštěvovat každý čtvrtek tento kurz. Dochází tam k hraní, řízené činnosti, svačinkám a děti také chodí na procházky s lektory. Tyto kurzy se těší velké oblibě,“ uvedla vedoucí Rodinného centra Lucie Zajícová.

Dalším z navštěvovaných kurzů je například cvičení rodičů s dětmi, které probíhá od pondělí do středy.

„Nejde o klasické cvičení, ale spíše o podporu dítěte po stránce psychomotorické, kdy se zaměřujeme na činnosti na rozvoj jemné motoriky, hrubé motoriky, vše je doprovázeno říkankami a zpívánkami. Děti zapojujeme spíše takovou zábavnou formou.  Pro děti je to přínos v tom že se socializují,“ sdělila lektorka Andrea Pokorná.

„Chodím tady jedenkrát týdně se synem, před půl rokem jsem chodila i se starší dcerou, která je teď ve školce. Chodíme tady na cvičení a jsme moc spojení. V podstatě, i když dojíždíme z Bílovce, to je město tady vedle, tak dojíždíme tady do Studénky, protože služby se nám tady zdají na takové lepší úrovni,“ řekla maminka Nikola Arátorová.

„Chodíme tady letošní rok poprvé, od začátku školního roku. Co se nám tady nejvíce líbí, tak to, že dětem dávají přípravu do školky,“ uvedla maminka Denisa Knapíková.

„Chodíme tady od září s touto dívenkou. Chodily jsme tady i se starší dcerou. Takže se nám tu velmi líbí. Docházíme tu jednou týdně a myslím si, že je to tu perfektní,“ řekla maminka Lucie Holubová.

V Rodinném centru se snaží lektoři podporovat zdravý vývoj dítěte. Mimo kurzy se zde pořádají také nejrůznější akce. V minulém roce to byl například kurz první pomoci.

„Snažíme se o to, aby rodiče trávili s dětmi svůj čas v Rodinném centru smysluplně. Pořádáme různé aktivity, přednášky a divadla pro děti,“ sdělila vedoucí Rodinného centra Lucie Zajícová.

Ve městě je Rodinné centrum od roku 2005 a za tu dobu jeho služeb využilo nespočet rodin nejen ze Studénky. Jen v minulém roce jej podle statistik i v rámci akcí navštívilo na 12 823 návštěvníků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy