Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Voynichův rukopis, Attilova hrobka i záhadné mimozemské civilizace

  • Studénka,

To byla témata, o kterých vyprávěl spisovatel Arnošt Vašíček v Městské knihovně ve Studénce. Na vyprodanou přednášku se lidé začali scházet již půl hodiny před samotným začátkem. V 17 hodin pak v zaplněném sále začala samotná prezentace, o kterou se postaral známý spisovatel. Ten posluchačům postupně poodkryl nejrůznější záhady.

„Od mimozemských civilizací, přes věci mezi nebem a zemí, po historické otazníky. Kdybych měl být konkrétní tak budeme pátrat po největším tajemství templářů. Trošku zkusíme poodhalit co skrývá Voynichův rukopis. Už dříve jsem nadnesl tu možnost, že se v našem kraji skrývá hrobka hunského krále Attily,“ řekl spisovatel Arnošt Vašíček.

Autor se záhadami zabývá již přes třicet let a nyní se začal zajímat také o podzemí Radhoště.

„Objevují se legendy, že tam jsou jakési podzemní chodby, skryté město. Geologie tomu moc nenapovídá, ale pravdou je to, že tam určité podzemní prostory opravdu jsou,“ uvedl spisovatel Arnošt Vašíček.

Zájem o přednášku byl opravdu veliký a každý návštěvník knihovny se chtěl dozvědět něco jiného.

„Tajemno mě baví a podzemí mě baví, takže jsem to spojila a těším se na přednášku. Já se zajímám hodně o druhou světovou válku o bunkry a tak dál“.

„Něco jsem slyšela na internetu, něco jsem i četla od pana Vašíčka a mám ráda tajemno a veškeré věci, které se pohybují kolem tajemna“.

Arnoštu Vašíčkovi se za svou kariéru podařilo pár záhad i rozluštit. Jednou z nich byly i otisky rukou v pravěké jeskyni Gargas, kterým chyběly prsty.

„Tady nedaleko od nás, byla objevena jeskyně a v ní byly objeveny zkamenělé prsty a malby, které dokazují, že ta moje teorie byla pravdivá. Šlo o oběti, dary bohům. Měl jsem radost, že to přiznal i vědecký svět,“ sdělil Arnošt Vašíček.

Spisovatel do Studénky zavítal již počtvrté. Uvidíme, o kterých záhadách přijede příště povyprávět. Třeba se mu podaří rozluštit i nějaké další. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy