Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ochutnávkovou první školní hodinu dorazilo 15 dětí.

  • Studénka,

Svůj první školní den předškoláky čeká až za několik měsíců. Na Základní škole Butovická si ho ale děti mohly vyzkoušet o něco dříve. Rodiče s dětmi docházeli na první školní hodinu již půl hodiny před samotným začátkem a o chvíli později pak budoucí žáky čekala jejich premiérová ochutnávková školní hodina.

„Dítě přijde do školy, dostane se už do prostředí, kde bude dál navštěvovat školu. Přichází tady jeho rodiče a seznamuje se také s paní učitelkou, která je bude mít v první třídě, takže když slyšíme odezvi tak všichni na to vzpomínají velmi rádi,“ sdělila ředitelka ZŠ Butovická Aranka Horváthová.

První den děti čekaly nejrůznější činnosti jako kreslení, počítání, opakování číslic nebo hledání stejných počtů prvků a tvarů.

„Dnešní sezení je pro děti, které by chtěly přijít k nám do první třídy. Rodiče se dnes mohou podívat, jak mohou dětem pomoct s přípravou na první třídu. Většinou se rodiče hodně snaží dětem vstup do první třídy hodně ulehčit,“ sdělila učitelka ZŠ Butovická Alena Myšková.

Akci škola pořádá již několikátým rokem a každoročně se u rodičů těší velké oblibě.

„takže tato akce na naší škole má už dvanáctý ročník, začali jsme teda před dvanácti lety, kdy jsme tuto akci nazvali ochutnávka nejen pro všechny rodiče ale i pro všechny žáky. Takže všichni naši žáci, co jsou již na učilištích nebo na středních školách touto akcí prošlo,“ sdělila ředitelka ZŠ Butovická Aranka Horváthová.

„Už máme zkušenost i s předškoličkou nebo ochutnávkou první třídy, takže to pro nás není nic nového. Určitě je fajn, že si to děti vyzkoušejí, ochutnají, podívají se, jak ta třída bude vypadat a jak se jim to bude líbit“.

„Je to dojemné, stejně jako první nástup do školky, takže nás to doma určitě hodně dostává. Malý se připravuje ve školce, každý den má nějaké cvičení, například pexeso, pomalu trénuje psaní a hodně doma čteme“.

Na ochutnávku první třídy dorazilo 15 předškoláků, kteří odcházeli plni dojmů. Až premiérově usednou do školních lavic, tak už trochu budou vědět, co mohou od prvního školního dne čekat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy