Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V rámci projektu "Už jsem čtenář, knížka pro prvňáčka" přijel do Studénky Adolf Dudek

  • Studénka,

První úterý v měsíci se městská knihovna zaplnila dětmi. Do Studénky totiž zavítal malíř a ilustrátor Adolf Dudek, který svým vtipným a interaktivním programem bavil děti, ale především je učil také kreslit. S prací s dětmi má autor již několikaletou zkušenost.

„S dětmi se pracuje jako s dětmi, jsou spontánní, jsou narovinu, bez přetvářky a dají vám to ´vyžrat´ na první dobrou. Buď se jim to líbí nebo nelíbí. Za těch sedmnáct let, co to dělám, se snažím rozumět jejich duši, je to pro mě náročnější, protože jsem ve věku jejich dědečka. Protože ani za hodinu nechtějí končit, tak si myslím, že to dělám dobře“, uvedl Ilustrátor Adolf Dudek.

Autor děti hned na začátku zaujal svými vtipnými komentáři a také svými osobitými ilustracemi. Podle Adolfa Dudka se děti s dobou velmi rychle vyvíjí.

„To, co se s dětmi dá dělat dnes, nešlo před deseti lety. Bavím se o předškolácích, dětech z mateřských škol a první, druhá třída základní školy. Děti ví všechno, znají všechny narážky, znají filmy. Dá se s nimi pracovat jako s dospělými,“ sdělil ilustrátor Adolf Dudek.

Program se uskutečnil v rámci projektu „Už jsem čtenář, knížka pro prvňáčka“, který ve Studénce probíhá už několikátým rokem.

„Je to projekt, který je organizován pro první třídy základních škol, takže pro ještě ne čtenáře, kteří se během prvního školního roku naučí číst. Projekt má několik částí. Setkáváme se několikrát během roku, kdy děti chodí do knihovny a navštěvují besedy, které pořádají knihovnice. Jednou za čas také pozveme spisovatele nebo ilustrátora“, sdělila knihovnice Dagmar Válková.

Adolf Dudek do Studénky jezdí již řadu let, a i učitelé se na jeho programy rádi vracejí.

„Na programu pana výtvarníka jsem s touto třídou poprvé. Tyto programy ale známe a jsme velmi poctěni že k nám do Studénky zavítal“, uvedla učitelka ZŠ Sjednocení Milena Dvořáková.

Pro velký zájem musel být program rozdělen do dvou částí. Příští akcí pro děti bude beseda týkající se knihovny, kde se děti dozví více o jejím fungování anebo o tom, jakým způsobem si mohou půjčovat knihy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy