Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Studénce se děti učí bruslit už ve školce

  • Studénka,

Od prvních krůčků na bruslích našich malých spoluobčánků uplynu už čtvrtý měsíc. Za tu dobu děti udělaly obrovské pokroky. Formou zábavných bruslařských aktivit se na ledě pravidelně prohání na 100 dětí.

 „Sami můžete vidět, co už se děti za ty měsíce naučily, že opravdu na brusličkách stojí, umí se rozjet, že umí vstávat z ledu. My jako školka tuto aktivitu velice vítáme a moc děkujeme všem trenérům, protože každá aktivita pro děti je v tomto věku důležitá. 1:27 Jsme moc rádi, že děti dostaly tuto příležitost a mohou se naučit základům bruslení,“ uvedla ředitelka mateřských škol Pavla Honová.

Projekt není ve Studénce novinkou. Poprvé v rámci této akce děti na led zavítaly už před dvěma lety. Po rekonstrukci stadionu byl znovu obnoven a stále se těší velké oblibě především u dětí.

 „Opět poskytuje dětem tu možnost, aby v dopoledních hodinách se naučily nejen bruslit tady na zimním stadionu, ale aby v sobě našly takového svého sportovce. Umění, které zde získají, koordinaci těla a podobně, můžou využít i v dalších sportech, které doufáme, že si potom po bruslení vyberou,“ vysvětlil autor projektu Martin Stachovič.

Cílem sportovního projektu není jen naučit děti bruslit, ale obecně v nich prohlubovat lásku ke sportu.

 „Projekt Rozhýbejme naše děti je zaměřen na to, abychom všestranně rozvíjeli pohybové aktivity dětí, to znamená, ať už je to na suchu, je to na ledě, plavání atd., aby děti opravdu byly všestranné, aby se více hýbaly. Celý projekt je výrazně podporován městem a opravdu se snažíme děti z mateřských školek a prvního ročníku škol dostat na led,“ uvedl trenér Mojmír Kotas.

Dětem se na led velmi těší. Sport a pohybové aktivity jsou pro děti už v tak útlém věku důležité. O tom, že jsou děti z bruslení nadšené nás přesvědčila i ředitelka mateřských škol.

„Děti se opravdu těší a je vidět, že jsou spokojené s tím, že to zvládají. Jsou nadšené. Ze začátku to bylo takové trošku bolestné, že na brusličkách neuměly stát, neuměly se hýbat, bály se, ale postupem času a díky trenérům se to naučily. Myslím si, že sebevědomí dětí a radost z pohybu je opravdu znát,“ doplnila ředitelka mateřských škol Pavla Honová.

Ani rozpuštění ledové plochy nebude bránit ke sportovnímu vzdělávání dětí. V teplých měsících by se děti měly učit míčovým sportům a dalším pohybovým aktivitám.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy