Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Větrná bouře Sabine ve Studénce nezpůsobila vážnější problémy

  • Studénka,

Nejčastěji hasiči vyjížděli k popadaným stromům, které znemožnily průjezd některých cest. Za celou dobu pomohli u 8 případů. Hasiči celou situaci zvládli za běžného stavu.

„Během pondělí vyjeli k sedmi zásahům. Z toho byla jedna dopravní nehoda, kdy spadl strom do cesty a narazilo do něj auto, pak byly dva uvolněné plechy na střechách, kdy hasiči pomáhali je stabilizovat a opravit a ve čtyřech případech byli u nakloněných nebo zlomených stromů. U těchto sedmi zásahů zasahovalo 10 hasičů a dva byli ještě v záloze na stanici,“ uvedl Petr Sič, velitel jednotky sboru dobrovolných hasičů.

Vichřice způsobila výpadky elektrického proudu v některých částech města. Přerušení dodávky elektřiny postihlo i zimní stadion, na kterém právě probíhala úprava ledové plochy.

„Kolega, který zrovna při výpadku byl na ledové ploše s rolbou a tím, že celou dobu sbírá sníh, který pak v rolbě je a máme elektricky ovládané vrata, tak nemohl touhle uličkou projet ven a musel si vytáhnout žebřík a vrata celé vytáhnout, aby sníh vysypal co nejdřív, protože když tam zůstane déle, zamrzne na šnecích a na zařízení vevnitř a hodně těžko se pak dostává ven,“ vysvětlil vedoucí zimního stadionu Ondřej Stanek.

Na nouzovou situaci, kdy dojde k výpadku proudu, jsou strojníci připraveni. S nově opravenou technologii chlazení řízenou počítačem si tak poradili.

„Postup je takový, že kluci musí ručně nahodit kompresory, když vypadne automatické ovládání, takže se k tomu musí vrátit a udělat nějakou revizi. Počítač a systém v podstatě čeká na vstup obsluhy, aby to znovu nahodil, když je vše v pořádku. Během pondělka proud vypadl celkem třikrát, ale strojovna je na to připravená a opravdu se nic neděje, stroje bez problému běží. Umíme si tady s tím poradit,“ vysvětlil vedoucí zimního stadionu Ondřej Stanek.

Díky obnově zeleně v předchozích letech nedošlo k pádu žádného stromu v majetku města. O očistu komunikací, na kterých můžeme najít drobné větve, se v následujících dnech postarají zaměstnanci údržby města.

„Samozřejmě těch malých úlomků, větví ze stromů vidíme na komunikacích spoustu. Padají nám i větší větve, kolem metru a podobně, samozřejmě tohle všechno budeme uklízet v rámci naší standartní údržby a očisty města. To znamená, že jezdí naši pracovní skupina a pokud vidí nějakou spadlou větev, tak ji odvezou,“ doplnil situaci Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM.

Vážnější následky větrné bouře ve Studénce nejsou. Díky rychlým reakcím hasičů a poloze Studénky v rámci Republiky nedošlo k velkým škodám či zraněním.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy