Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Legendární stavebnice Merkur přilákala do Studéneckého zámku řadu dětí

  • Studénka,

Zámecké muzeum v letošní zimě i přes probíhající rekonstrukci expozice nezahálí, a tak se ať už děti, ale také rodiče, v sobotu proměnili v montéry v rámci rodinné akci Hrajeme si s Merkurem.

„Dnes v sobotu jsme se sešli na akci Hrajeme si s Merkurem, kdy představujeme tuto legendární stavebnici, součástí toho je i taková zkrácená možnost si prohlédnout modelovou železnici, podívat se na vláčky. Zkoušíme tuto akci a jsme rádi, že je hojně navštěvovaná,“ vysvětlil vedoucí muzea Bronislav Novosad.

Šroubky, šroubováky, plíšky, kolečka, a především úsměv v každé tváři. Přesně tak by se dala popsat situace v zámecké edukativní místnosti. Děti se učily představivosti a manuální zručnosti a rodiče vzpomínali na svá dětská léta.

„Viděli jsme na internetu pozvánku do zdejšího zámku, kde jsem kdysi chodil s dětmi, kteří jsou už dneska našeho vnuka. V9me, že tady jsou železniční modely a vláčky a dnes byla i příležitost si pohrát s Merkurem. Tyto dvě kombinace nás velice zaujaly, a proto jsme přijeli. Jako malý jsem po bratrovi měl starého Merkura a byla to úžasná hra. Až malý trošičku doroste, tak za rok, myslím si, už bude šroubovat všechno sám,“ uvedl návštěvník akce.

„Přivedly mě spíš vzpomínky z dětství a zase si postavit ze stavebnice něco znova. Dříve stavebnice byly větší, dnes jsou spíš takové úspornější, kdysi byly i třípatrové, ale jako vzpomínky na dětství to jsou a je to pěkná stavebnice,“ uvedl další z rodičů.

„Stavebnice Merkur mě hrozně baví, protože tam jsou různé šroubky, stavíme a šroubujeme, jsou tam různé díly a tak“ dodávají děti.

„Abych řekla pravdu, tak moc mě to nebavilo, ale kvůli dětí jsme si říkali, že vyzkoušíme, jaká je to zábava a musím říct, že mě to zaujalo a je to fajn,“ říká jedním dechem jedna z maminek.

Pokud jste zábavné sobotní dopoledne propásli, nemusíte smutnit. Akce Hrajeme si s Merkurem se bude na zámku pořádat každou únorovou sobotu vždy od 8 hodin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy