Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V minulém roce hasiči ze Studénky zasahovali u 98. událostí

  • Studénka,

Minulý rok byl pro hasiče ze Studénky tím klidnějším. Oproti předešlému roku zaznamenali pokles o dvacet tři událostí než v roce 2018 a jen na území města pak museli řešit 68 výjezdů.

“Co se týká těch větších zásahů, tak i ten loňský rok byl klidnější, nebyly tam žádné větší zásahy jak do délky provedení zásahu, tak i do nějaké výše škody. Všechny ty zásahy byly takové menší,“ uvedl velitel JSDH Petr Sič.

Na území města Studénky museli hasiči hasit 10 požárů a řešit 11 dopravních nehod z nichž byly dvě železniční. V minulém roce také museli vyjížděli k 41 technickým zásahům.

“Důvod snížení počtu zásahů je, že nás v loňském roce nezasáhla žádná větrná smršť nebo nějaké poryvy větru, žádné přívalové deště nebo vyvržení břehu řeky Odry jako v roce 2018,“ řekl velitel JSDH Petr Sič.

Dále hasiči vyjížděli ke čtyřem planým poplachům a podstoupili čtyři taktická cvičení. Celkově pak v moravskoslezském kraji hasiči zaznamenali téměř 22 000 událostí.

„Mimořádných událostí, jejichž likvidace nesnese žádný odklad, měli hasiči na kontě celkem 15 405 a zbytek byl zhruba 6500 neemergentních událostí. Co se týká struktury zásahů, bezmála polovinou se na počtu událostí podílejí technické havárie,“ uvedl mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

V případě poplachu musí hasiči reagovat ihned a vyrazit do pěti minut od přijetí poplašné zprávy.

„Všem členům JSDH přijde poplachová SMS, kde je vypsaná technika, co vyjíždí. Lidé, co mají psanou pohotovost na danou techniku se seběhnou na hasičárnu a vyjíždí. Dobrovolných hasičů města Studénky je v kategorii JPO II/2 což znamená že držíme nepřetržitou pohotovost na dvě výjezdová vozidla v počtu čtyř lidí. Takže dohromady tady slouží nepřetržitě osm lidí,“ řekl velitel družstva JSDH Tomáš Šnejdrla.

Celkově hasiči ze Studénky v roce 2019 zaznamenali 98 událostí z nichž bylo 30 mimo Studénku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy