Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Studénce přibude nový supermarket

  • Studénka,

Už delší dobu společnost Lidl uvažuje o nové prodejně, kterou by chtěla vybudovat právě ve městě Studénka. Areál budoucí samoobsluhy má stát za čerpací stanicí na ulici průmyslová a bude také napojen na kruhový objezd.

„Mohu potvrdit, že bychom ve Studénce rádi postavili prodejnu. Celý projekt je v tuto chvíli ještě ve velmi rané fázi, proto k případné výstavbě nemůžeme sdělit žádné bližší podrobnosti,“ sdělila tisková mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

Novinkou, která se nyní připravuje bude také nová zastávka, která nejen návštěvníkům supermarketu usnadní dopravu.

„Chceme využít iniciativy vybudování nové prodejny Lidlu, k tomu abychom přímo v areálu, nebo u toho areálu vybudovali zastávku pro místní hromadnou dopravu. Již jsme vše projednali s krajským úřadem a dopravcem. Osmého ledna jsem měl jednání se zástupci Lidlu, kteří iniciativu uvítali,“ uvedl místostarosta Studénky Lubomír Šobich.

Po uzavření smlouvy mezi městem a Lidlem by mělo dojít ke zpracování projektové dokumentace.

„Zastávka by byla mezi dvěma kruhovými objezdy, řešila by také lepší přístupnost ke zdravotnickému středisku. Pouze krajský úřad a dopravce mají snahu zrušit zastávku u Vagónky, ne úplně pro všechny spoje, ale z větší části ano,“ řekl místostarosta Studénky Lubomír Šobich.

Prodejna by měla nabídnout až 119 parkovacích míst. Kdy bude ale projekt dokončen, zatím není jisté.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy