Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studénka je rovněž nucena zrušit akce a uzavřít školy, včetně školek

  • Studénka,

Díky preventivnímu zákazu kvůli šířícímu se viru se musely ve středu uzavřít všechny školy ve městě. Informaci o zákazu přítomnosti žáků ve školách dostala vedení školy krátce po desáté hodině v úterý dopoledne.

„Dotklo se nás to hodně, protože jsme nepočítali s tím, že budou od 11. března zavřené všechny školy. Budeme tedy mít od zítřka zavřenou jak školu, školní družinu i školní jídelnu. Bude to mít velký dopad. Za chvíli se blíží přijímací zkoušky na střední školy, což se týká našich deváťáků, a určitě jim bude chybět souvislá příprava,“ uvedla ředitelka ZŠ Butovická Aranka Horváthová.

„Co se týče zaměstnanců školy tak ti budou normálně v práci, budou mít takzvanou nepřímou práci, různé přípravy, schůzky metodických orgánů. Takže to v podstatě zasáhne jenom chod školy,“ přiblížil ředitel ZŠ Františka Kardinála Tomáška Milan Stiller.

„Jsem rád, doma je větší pohoda, i když budeme mít nějaké povinnosti,“ uvedl žák školy Františka Kardinála Tomáška.

„Budeme muset sledovat stránky a podobně. Hlavně ale, že máme volno,“ uvedl žák školy Františka Kardinála Tomáška.

Nejen školy musely omezit svoji aktivitu, nařízení se dotklo také plánovaných akcí ve městě. Původně byly zrušeny jen ty do neděle 15. března, po vyhlášení stavu nouze se však musely zrušit i ty další. Dále se uvidí podle toho, jak dlouho bude zákaz pokračovat.

„To znamená že SAK Studénka bude respektovat toto nařízení a minimálně do neděle zruší všechny sportovní a kulturní akce. Převážně se to týká veřejného bruslení a pohádky, která se bude konat v Dělnickém domě. Poprosím všechny, aby průběžně sledovali webové stránky SAK Studénka, kde budou informování o dalším případném rušení veřejných akcí. Rád bych vyzval ty, kteří si zakoupili vstupné, aby se zastavili v Dělnickém domě, kde jim bude částka vrácena,“ řekl ředitel SAK Studénka.

Také zimní stadion musel ukončit svoji sezonu, stejně tak jsou do odvolání uzavřeny knihovny a sportovní centrum. Zákaz návštěv musel vyhlásit také domov svaté Anny Studénka.

„Máme od včerejška uzavřený domov pro seniory. Rodiny jsme informovali a mohou zavolat svým blízkým. Do domova se teď nikdo nedostane. Pokud by však situace byla kritická a někdo například umíral, tak se samozřejmě můžeme domluvit,“ uvedla ředitelka sv. Anny Studénka.

Po čtvrtečním zasedání rady města se uzavřely také školky. Městský úřad zatím přijal preventivní opatření.

 „Situace se mění každým dnem. Díky opatřením státu je dnes zase vše jinak. Město v rámci městského úřadu pokračuje pořád stejně opatřeními, která jsme přijali v minulém týdnu. To znamená zvýšená hygiena, antibakteriální mýdla na toaletách a zvýšený úklid prostor, kde se pohybuje mnoho lidí. Každopádně bych chtěl občanům říct, aby nepanikařili, aby k situaci přistupovali s klidnou hlavou a využívali běžných hygienických návyků, které mají. Aby nevěřili úplně všemu, co se píše na různých webech jako Facebook a podobně. Aby spíše sledovali oficiální stránky jednotlivých ministerstev případně měst a obcí, kde jsou ty informace většinou pravdivé, než podléhat zbytečné panice,“ sdělil starosta města Libor Slavík

Veškeré informace o aktuálním dění ve městě najdete na stránkách města.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků