Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

STUDÉNKA: sdělení a opatření úřadů na území Studénky k pandemii COVID-19 AKTUALIZACE UKONČENA 17.5.

  • Studénka,

V tomto článku shrnujeme důležitá oznámení a opatření Městského úřadu Studénka a dalších úřadů a institucí, které je důležité sdělovat občanům žijícím na území Studénky. Pokud máte další důležité informace k publikaci v tomto článku, zašlete je prosím na email: internet@polar.cz. Článek průběžně aktualizujeme.

Základní informace

https://www.mesto-studenka.cz/...

Žádost České pošty

Vzhledem k tomu, že zaměstnanci pošty denně vykonávají službu občanům a jsou tak vystaveni potenciálnímu nebezpečí nákazy, žádá pošta občany, aby při kontaktu s doručovateli při přebírání zásilky nebo důchodu nosili roušku, i když jsou v domácím prostředí, a pokud je to možné, si připravili a podepisovali se vlastní propiskou.

Městský úřad

Městský úřad Studénka je od 20.4.2020 otevřen takto:
Úřední hodiny pro veřejnost jsou pondělí a středa, 08:00–11:30, 12:30–17:00, kdy je možné nezbytné a neodkladné záležitosti vyřídit osobně.

Více ZDE:  https://www.mesto-studenka.cz/aktualne/aktuality/informace-o-provozu-mestskeho-uradu-2831cs.html

Zajištění služeb

KONTAKTNÍ LINKY Charity Studénka  732 424 994, 608 535 651, e-mail: info@studenka.charita.cz.

Charita Studénka nabízí seniorům, nemocným a osamělým občanům nebo v karanténě pomoc ve formě donášky, a to základních a nezbytných prostředků (obědy, potraviny, léky, hygienické potřeby…).  v pondělí až pátek v době od 7 do 16 hodin

Donáška probíhá vždy:

  • na základě objednávky
  • předávání je bezkontaktní
  • platba bude probíhat až po ukončení stavu nouze (účet bude přiložen k donášce), a to dle dohody hotově nebo převodem na účet

Rozvoz bude realizován neprodleně po obdržení objednávky s ohledem na kapacitních a časové možnosti charity. Pokud máte ve svém okolí někoho, pro koho je tato služba určena, předejte mu informaci za podmínky dodržení pravidel vydaných vládou.

Potřebujete roušku?

Skříńky s rouškami naleznete v parku TGM vedle prodejny Hruška, v sídlišti je to třetí skříňka v řadě připevněna na Penny a další je v Butovicích u kostela, naproti budovy Charity. Skříňky jsou volně přístupné – otevřené. Prosíme berte si roušky pouze v přiměřeném množství a buďte ohleduplní.
Ženám, které roušky šijí a věnují tomu svůj čas, práci i materiál, velmi děkujeme a mají náš obdiv.

Více informací zde.

Zdravotnické služby ve Studénce

Zdravotnické služby ve Studénce – dočasné změny v karanténním období – AKTUALIZOVÁNO 20.4.

Poliklinika v Bílovci zavádí nouzový režim - více informací zde.

Doprava

V Moravskoslezském kraji jezdí autobusy podle letních prázdninových jízdních řádů. 

www.kodis.cz a www.portal.idos.cz

Ostatní

PODROBNÉ INFORMACE PRO PODNIKATELE -  https://rychla-rada.cz/ 

 POŠTA:

Provoz České pošty je od 23. března 2020 omezen. 

Nová otevírací doba: pondělí - pátek 07:30 - 12:30.
Dle informací České pošty budou důchody doručovány domů. V případě nezastižení osoby budou uloženy na ukládací poště. Pošta vyhrazuje na svých pobočkách čas do 9:00 pro osoby starší 65 let, osoby s průkazem ZTP/P starší 50. Let, včetně nezbytného doprovodu.   

ODPADY:

https://www.mesto-studenka.cz/aktualne/aktuality/zmena-terminu-roznosu-slozenek-u-mistniho-poplatku-za-komunalni-odpad-2827cs.html 


https://www.mesto-studenka.cz/aktualne/aktuality/obnoveni-provozu-komunitni-kompostarny-sberneho-dvoru-a-oplocenych-stanovist-velkoobjemovych-kontejneru-2824cs.html

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků