Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hnízdění ptáků mohou ohrozit neukáznění návštěvníci CHKO Poodří

  • Studénka,

Neukáznění návštěvníci, kteří i přes doporučení omezení pohybu, vyrazí na procházku do přírody, ruší právě hnízdící ptáky a zvěř.

„Teď je jaro, začíná hnízdění a kladení mláďat a pokud se člověk dostane do míst, kde má zvěř klid a úkryty, tak je ruší. Nejvíce ohrožena je severní část Poodří,“ vysvětlil Jan Klečka ředitel správy CHKO Poodří.

Chráněná krajinná oblast Poodří má nyní v terénu zvýšený počet pracovníků, kteří nejen provádí běžnou agendu, ale musejí kontrolovat a mnohdy i napomínat návštěvníky.

„V souvislosti s tím, že je návštěvnost zvýšená, tak se právě i v rámci běžných pochůzek zaměřujeme více na komunikaci s veřejností, to znamená, že jsou vesměs upozorňováni, že ne nechovají, tak jak jsme čekali, že se chovat budou,“ doplnil Jan Klečka ředitel správy CHKO Poodří.

V případech, že se i po napomenutí nechovají turisté ukázněně a pravidla nadále porušují, je na místě i udělování pokut. Ty návštěvníci rezervace dostávají nejčastěji za nepovolené vstupy a parkování na loukách a hrázích.

„V případech, že domluva není možná, přistupujeme k udělování pokut. Jen za vstupy mimo prostory, kde je to povolené, za trhání, především teď česneku v současné době v přírodních rezervacích, pokud by to bylo v nějaké větší míře. Soustředit se budeme i na vjezdy, kterých je teď hodně,“ přiblížil Jan Klečka ředitel správy CHKO Poodří.

Vyloučená není ani spolupráce s policií. Pokud to bude situace vyžadovat požádá správa CHKO Poodří policii o spolupráci a policejní hlídky budou pracovníky rezervace doprovázet při běžných pochůzkách v terénu.
Nehlsen Třinec, s.r.o. - pracoviště Studénka
Studénka
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Výchovný ústav, Nový Jičín, Divadelní 12
Nový Jičín
od 25 500 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Leona Šrámková kancelář Kostelní ul.
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků