Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ulici Butovická vznikne dalších 650 metrů chodníku

  • Studénka,

Druhá etapa stavby by měla začít prvního dubna. Nový chodník má navazovat na ten stávající, který byl vybudován v roce 2016 ve směru na Bílovec.


„V tuhle chvíli si jak stavba, tak i lidé na odboru upřesňují postup se záborem těch pozemků, protože se to bude týkat i jednotlivých soukromých vlastníků. S tím že tam bude určité omezení místa, kde dojde k přesunu stávajících autobusových zastávek u transformátoru a STS,“ řekl starosta Města Studénky Libor Slavík.

Zastávka STS bude posunuta k autobusové točně. V rámci třetí etapy by pak sem měla být přesunuta úplně.

„Plánovaná realizace té druhé etapy 650 m nového chodníku v letošním roce je do 30.9. Tedy koncem srpna nebo koncem září by měla být hotová. S firmou se dobře spolupracuje, takže si myslím, že se situace dá zvládnout i rychleji,“ uvedl starosta Města Studénky Libor Slavík.

„Šířka toho chodníku se bude pohybovat v některých místech mezi 1,50m až 1,75m, podle poměrů, které v tom místě jsou. Součástí stavby je i jeden přechod pro chodce doplněný veřejným osvětlením,“ sdělila vedoucí odboru SŘŮPaR MěÚ Studénka Radmila Nováková.

Původně měla stavba stát kolem 17 milionů korun. Vzhledem k pod soutěžení dodavatele však město zaplatí 12 milionů, z nichž by měla kolem 5 milionů pokrýt dotace, která ovšem bude k výsledné nižší ceně také ponížena.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků