Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studénečtí hasiči získali od kraje a ZHS Moravskoslezského nové vybavení

  • Studénka,

Sbor dobrovolných hasičů ze Studénky je předurčen k výjezdům k dopravním nehodám a k protichemickým zásahům. Ke zjednodušení jejich práce při dopravních nehodách získali stabilizační tyče a nafukovací vaky, které mají rozpětí až 40 centimetrů.

„Ty budeme používat u dopravních nehod, přičemž stabilizační tyč budeme používat, když bude havarované vozidlo na boku, tyčemi si ho stabilizujeme, ať můžeme pustit třeba zdravotníka dovnitř do vozu. V případě, že by byla osoba uvízla pod automobilem můžeme použít nafukovací vaky,“ vysvětlil velitel družstva JSDH Studénka Tomáš Šnejdrla.

Pro usnadnění práce, a také pro větší bezpečí samotných hasičů, mají nově k dispozici detektor plynu, který mohou použít při jakémkoli zásahu. Další novou technickou pomůckou je nádrž na vodu.

„Při výjezdu na nebezpečnou látku používáme detektor plynu a nádrž na vodu, která slouží jako dekontaminační zóna hasičů. Detektor plynu můžeme používat na každém výjezdu, přičemž chráníme naše zdraví“, doplnil velitel družstva JSDH Studénka Tomáš Šnejdrla.

„Tyto věci, které jsme dostali od Hasičského záchranného sboru a kraje, hasičům ze Studénky usnadní výjezdy,“ doplnil na závěr Michal Weislechner, velitel stanice Butovická JSDH Studénka.

S novým technickým vybavením v řádu několika tisíc korun, dokážou Studénečtí hasiči pomoci rychleji při vyprošťování osob a zajistí tak větší bezpečí pro všechny účastníky nehod včetně sebe samých.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků