Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

87 předškoláků ze Studénky v září usedne do školních lavic

  • Studénka,

Předškolákům letos končí jedna životní etapa a od září mají usednout do školních lavic. Vzhledem k momentálně probíhající situaci se ale musejí obejít bez tradičního zápisu. Na základní škole Butovická přihlašují rodiče své děti ve středu a ve čtvrtek před Velikonocemi.

„Organizace letošního zápisu byla velmi složitá, vždycky zápis probíhal tak že učitelé chodili do školek, seznamovali jsme rodiče i budoucí žáky s tím, jak bude zápis probíhat. Letos vlastně všechno padlo, dali jsme organizace zápisu na webové stránky, vytvořili jsme letáčky, poutače, kde jsou informace o zápisu,“ uvedla ředitelka ZŠ Butovická Aranka Horváthová.

Podobným způsobem postupovaly i ostatní školy ve městě. Rodiče dětí si tak musí stáhnout a vyplnit formulář, který se nachází na webových stránkách škol.

„Rodiče si všechny náležitosti vyplní, vytisknou, nebo přinesou buď osobně, vloží do schránky školy, nebo pošlou poštou. Další možností je poslat datovou schránkou či emailem s elektronickým podpisem,“ uvedl ředitel Základní školy Františka kardinála Tomáška Milan Stiller.

Základní škola Františka Kardinála Tomáška se chystá otevřít dvě třídy a stejně tak škola Butovická.

„Počítáme s tím, že otevřeme jednu první třídu, jednu logopedickou třídu a určitě budeme mít pro děti s lehkou mozkovou disfunkcí možnost se zařadit do tříd spojených ročníků, už teď víme že jedno takové dítě k nám nastoupí,“ sdělila ředitelka ZŠ Sjednocení Hana Mantheová.

Celkově se v září ve Studénce chystá usednout do školních lavic 87
předškoláků.
Horká kaše/ Letní open –air show

Dnes
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

Zítra
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Crazy Dogs / koncert

21.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků