Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studéňáci vyrazili vyčistit Poodří i město

  • Studénka,

Den Země má největší ohlas především mezi studenty, zapojit se ale může každý. Ve Studénce vyrazilo několik dobrovolníků pomoci přírodě od odpadu. To vše za dodržování patřičných odstupů a s ochrannými prostředky.

„Ještě před koronavirovou krizí jsme se dohodli, že bychom udělali nějaký sběr i s nějakými jinými spolky.  Jenže tím, jak se přerušila možnost setkávání lidí, tak jsme si i tak řekli že by bylo dobré na ten Den Země udělat aspoň nějakou akci a aby se neporušovala daná nařízení. Protože za ten měsíc si lidé našli útočiště hlavně v přírodě,“ sdělil organizátor výzvy Adam Poštolka.

Na facebookových stránkách můžete nalézt například vytipovanou trasu, kde jsou vyznačeny body s největším množstvím odpadu. Výzvy se může zúčastnit každý až do 26. dubna.

„My jsme si řekli že ten jeden den, když je to uprostřed týdne není úplně vhodný. Rozhodli jsme se tedy, že tu výzvu prodloužíme až do neděle tak aby se mohl zapojit každý. Lidé přijedou z práce a třeba se jim už nechce do přírody, ale na víkend spousta lidí chodí právě na zahrady nebo do přírody,“ uvedl organizátor výzvy Adam Poštolka. 

I když to není na první pohled patrné tak i v Poodří se válí hromady odpadu.

„Našli jsme všechno, pneumatiky, plechovky, piva, skleněné láhve, dobroty, obaly, všechno možné,“ uvedla dobrovolnice Klára Bárová.

Pokud se chcete zapojit i vy, stačí si sebou na procházku vzít odpadkový pytel. Určitě tím přírodě pomůžete. Pro televizi Polar Jakub Švarc.

Nahlásit chybu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail