Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studénecký biotop se připravuje na nadcházející sezónu

  • Studénka,

Otevření koupališť je prozatím v nedohlednu, Studénecký biotop se i přesto chystá na letošní sezónu. Biologické okruhy, které udržují čistotu vody, se musí znovu spustit.

„Potřebujeme vyčistit dno od napadaného listí, aby nám zbytečně neucpávalo filtry na čerpadlech. Dále celou biologii rozběhnout, napustit filtraci, aby nám to rozběhlo okruhy, které nám vodu čistí, rostliny, které nám s čištěním pomáhají, aby zase obživly,“ uvedl vedoucí přírodního koupaliště Ondřej Stanek.

Nejen samotné koupaliště, ale také celý areál se musí připravit pro první návštěvníky. Docházet bude k drobným opravám a úpravám.

„Chystáme první sečení, budeme natírat převlékací budky, budeme natírat lavičky, čistit chodníky od plevele, které jsou starší a už prorůstají,“ doplnil vedoucí přírodního koupaliště Ondřej Stanek.  

Snahou je zprovoznit koupaliště po všech stránkách. Nedílnou součástí areálu je i občerstvení, které bude zajišťovat nový nájemce.

„Nejde jen o čištění a úpravu venkovního areálu, snažíme se také dohodnout s budoucím nájemcem občerstvení na tom, aby vše probíhalo stoprocentně, aby to bylo určitě lepší než v minulém roce. Zároveň se budeme snažit, pokud to situace umožní, ihned koupaliště otevřít,“ vysvětlil ředitel SAK Studénka Kamil Krahula.

Pokud by údržba nyní neproběhla, voda by se mohla zkazit natolik, že by bylo nutné ji zcela vyměnit. Pro televizi Polar Tereza Rusková.

Nahlásit chybu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail