Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jarošův statek se potýká s finanční krizí

  • Studénka,

Jarošův statek ve Studénce ročně pořádá řadu akcí pro veřejnost a také programů pro školky a školy. Své brány pracovníci statku otevřeli druhého května, stále ale počítají velké finanční ztráty.

„Ztráta do června je zhruba 400 tisíc korun tady s těchto aktivit. Je to pro nás obrovská částka, protože jarní měsíce jsou pro nás nejdůležitější v tom, abychom přežili,“ sdělila ředitelka Přírody kolem nás Sabina Poukarová.

Jelikož zvířata, kterých je na statku kolem čtyřiceti vyžadují každodenní péči, museli zaměstnanci do práce docházet každý den. Podpora, kterou stát podnikům slibuje, se ale na Jarošův statek pravděpodobně vztahovat nebude. Podmínkou podpory totiž je, aby zaměstnanci zůstali doma.

„Pracujeme od pondělka do pondělka celý týden. Večer je nakrmíme, upravíme a postaráme se, aby byli všichni dobře zavření a spokojení,“ uvedla pomocná pracovnice Jarošova statku Hana Gellnarová.

 „Lidé nám mohou pomoct tím, že si mohou adoptovat některé z našich zvířat a pomoct nám uhradit část nákladů na provoz a jejich péči,“ řekla ředitelka Přírody kolem nás Sabina Poukarová.

Krizi se Jarošův statek snaží řešit nejen adopcí, ale také veřejnou sbírkou a zavedením symbolického vstupného.

 „Snažili jsme se rozšířit program, který zde lidé mohou mít. Mohou vejít přímo do ohrady s ovečkami a s jehňaty, mohou si je pohladit, mohou si pohladit poníky a mají venku králíky. Nově jsme připravili questingovou trasu,“ uvedla ředitelka Přírody kolem nás Sabina Poukarová.

První akcí, kterou bude statek pořádat, bude 17. května vítání jara. Počet návštěvníků je vzhledem k probíhající pandemii omezen, nutná je rezervace a platba předem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy