Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V minulé sezoně neporažení starší žáci opět trénují

  • Studénka,

V minulé sezoně je žádný klub nedokázal porazit. V přípravě na tu letošní jim bránil zákaz trénování. Nyní si mladí fotbalisté opět budují fyzičku.

„Máme teprve třetí tréning, začali jsme minulý týden, po skoro tříměsíční karanténě. Teď dáváme manšaft dohromady, protože nám odešly ročníky 2005, přicházejí nám mladší kluci z ročníku 2007. Jsem rád, že mám alespoň osm, devět kluků na tréningu, ale jak to bude se sezonou zatím nevíme,“ vysvětlil trenér starších žáků Petr Kendzior.

Hygienická opatření fotbalisté nepodceňují. Na tréning docházejí s ochranou rouškou a dezinfekcí. Dodržovat se snaží i maximální počet deseti osob, včetně trenérů.

„Kluci se těšili na tréning, jsme na začátku, uvidíme, jak to bude. Zatím hrajeme v omezeném počtu, máme tady i nějaké hygienické potřeby,“ doplnil trenér starších žáků Petr Kendzior.

Po takřka tříměsíční pauze se podle trenérů kondice hráčů zhoršila. Ale jak sami říkají, na trávník se těšili a na místě je i snaha o kvalitní přípravu.

„Jsou odpočatí, akorát trošičku v hlavě by si měli srovnat a uvědomit si, že už to začalo. Teď nás navíc zase čeká měsíční pauza, ale i tak, měli bychom kluky připravit. Snaží se, trochu se jim do toho nechce, ale musíme je více podpořit, jak ve škole, tak i v tréningu. Jsou rádi, že jsou konečně venku,“ doplnil asistent trenéra David Tománek.

„Na zahradě jsem si kopal s míčem, párkrát jsem byl běhat“. „Chodil jsem si zakopat. Kdysi jsem hrál vysoko a kondička mi spadla“, uvedli starší žáci Fotbalu Studénka.

Nadcházející sezona je stále nejistá. I tak mladí sportovci doufají, že se první zápas uskuteční co nejdříve. Pro televizi Polar Tereza Rusková.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy