Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školky se otevřely pouze pro děti pracujících rodičů

  • Studénka,

Školky otevřely své brány pro děti, jejichž rodiče docházejí do zaměstnání. Předškoláci tráví nejvíce času na zahradě, kterou si sami rozdělili tak, aby se jednotlivé třídy co nejméně potkávaly.

„Máme děti rozdělené po skupinkách, sice podle tříd, ale další nám budou nastupovat v průběhu května. Teď jich máme opravdu málo ve skupinkách, 3 až 10 dětí, podle toho, na kterém pracovišti to je“, vysvětlila ředitelka MŠ Pavla Honová.

Malé děti jsou podle učitelek velmi šikovné a do školky se vrátily se zažitými hygienickými návyky. Větším problémem je tak prý nepovolený plyšový mazlíček, kterého si prozatím nemohou děti přinést.

„Berou to přirozeně, děti se dokážou hodně zorientovat a přizpůsobit se báječně. Jsou nějaké pravidla navíc, smrkání, chodíme se častěji mýt, ale jinak si myslím, že úplně přirozeně, není to pro děti žádný problém“, doplnila učitelka MŠ Komenského Alena Dolenská.

Děti se těšily na hračky a společné venkovní aktivity, ale především na kamarády.

„Těšily se každopádně, jen je překvapilo, že tady mají málo kamarádů, když se nás tady tak málo, ale těšily se hodně,“ řekla učitelka MŠ Komenského Alena Dolenská.

Nejen dětí chodí do školky málo. Omezený je rovněž i počet pedagogů, kteří si také zvykají na zvláštní režim.

„Zvládáme provoz s přísnými hygienickými pravidly lépe. Máme méně zaměstnanců a menší počet dětí, což nám umožní, abychom se do toho lépe vpravily a nějak si zažily,“ uvedla ředitelka MŠ Pavla Honová.

Zatím co byly školky pro děti uzavřeny, probíhal zápis budoucích předškoláků. Ten byl samozřejmě bez osobní návštěvy rodičů a probíhal pouze papírově. Do školky tak po prázdninách nastoupí téměř 80 dětí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy