Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mažoretky ze Studénky během epidemie trénovaly prostřednictvím sociálních sítí

  • Studénka,

Mažoretky Petra ze Studénky během epidemické krize nezahálely a snažily se trénovat pomocí videí, která si mezi sebou rozesílaly. Plnohodnotného tréninku se dočkaly až nyní po vládou uvolněných opatřeních.

„Co se týká úrovně tak si myslím, že to holky vzaly sportovně. Jsou na sociálních sítích, kde natáčejí videa, jak doma trénují, třeba doma na zahradě, podle toho, kdo má jaké možnosti,“ uvedla vedoucí spolu Mažoretky Petra Studénka Honová.

I když se mladé mažoretky připravovaly na finále mistrovských soutěží, které byly kvůli nouzovému stavu zrušeny, tak se snažily i nadále udržet v kondici.

„Dělají si i různé výzvy, kde dělají nejrůznější sestavy a potom se to jednotlivě učí. Koukáme na různá videa z postupových soutěží a hledáme chyby, abychom odstranily nedostatky a potom při těch mistrovských zkouškách, aby byly co nejlepší,“ sdělila Honová

„Zadávaly nám přes telefon různé sestavy, které jsme si pak posílaly,“

„Zkoušela jsem se naučit nějaké nové prvky,“

„Skoro každý den venku na zahradě,“

Jestli vůbec mažoretky čeká nějaká sezona zatím jisté není, zatím čekají na rozhodnutí asociace.

„Než budeme vědět nějaké rozhodnutí, tak trénujeme jednou týdně. Každou středu od čtyř do šesté. Momentálně je to v rámci dobrovolnosti, je to na rodičích, jestli je pustí nebo ne. Ony se určitě rády uvidí, ale ne každý rodič souhlasí,“ uvedla Honová

Mažoretky ze Studénky mají 22 členů a účastní se řady postupových českých, evropských i světových soutěží.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy