Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ve Studénce se rozloučily s létem

  • Studénka,

Léto ve Studénce patřilo především dětem. Přes prázdniny mohly navštívit pohádky, zábavná odpoledne s klauny nebo si také něco kreativního vytvořit.


Lucie Zajícová, pořadatelka: „Přes léto proběhlo celkem 13 akcí v rámci letního festivalu. Za nejlepší z nich považuji Zahájení léta pro děti, které bylo v areálu přírodního biotopu tady ve Studénce. Dále si děti mohly vytvořit krásné skleničky, které si mohly odnést domů. Byly tady pohádky s myškou Klárkou a veverkou Terkou, také Klauni s balónky, bavili děti skoro celé léto.“
Na závěr prázdnin byl pro děti připraven program v areálu přírodního koupaliště. Tam mohly děti navštívit vodní atrakce. Tou nejoblíbenější se brzy stal vodní fotbal.

Ivana Richterová, pořadatelka: „Dnes máme pro děti připravené rozloučení s létem. Akce nám začíná od 16 hodin. Děti můžou navštívit různé atrakce od vodního fotbálku, za mnou je možná vidět nafukovací hrad Šmoula. Dále tady máme klauna, který baví děti, bude s nimi zpívat, hrát si a bude se je snažit zabavit.“

Zpočátku se zdálo, že akci zkazí počasí, ale i přes větší větrné poryvy dorazilo spoustu dětí a odpolední akci si náležitě užily.

Lucie Zajícová, pořadatelka: „Včera proběhlo v areálu přírodního koupaliště Rozloučení s létem pro děti. Tato akce byla i přes větrné počasí docela úspěšná, děti si mohly užít skákací hrad, mohly využít bungee running, také vodní fotbálek. Kreativní děti mohly vyzkoušet i pískové dílničky.“

Pískování většinu dětí zaujalo a stánek navštívily v hojném počtu i s rodiči.

Petra Jarošová, provozovatelka Pískovacích dílniček: „Nabízíme pískové dílničky, kde si děti můžou vyzkoušet metodu pískování, kdy si vyberou šablonu a sundávají jednotlivé části šablony podle svého vkusu, co se jim líbí. Sypou písky a z toho vytváří obrázek. Dětem se to líbí, protože úspěšnost je zaručena, jedná se o šablonu. Děti jsou nadšené a většinou si to užívají.

V rámci Letního festivalu byly připravené akce i pro dospělé, jako například Letní kino. Těch se zúčastnilo méně lidí než v minulosti. Nemalou vinu nese převážně koronavir.

Lucie Zajícová, pořadatelka: „Toto léto chodili lidé docela málo. Způsobila to také koronavirová krize a také s účinkujícími, co jsme se bavili uvedli, že lidí je méně. I tak si myslím, že se ve Studénce podařilo zachovat akce pro děti, které byly úspěšné, letní kina byly méně navštěvované než v předchozích letech, ale i tak si myslím, že 120 lidí, kteří se sejdou a pobaví se u dobrého filmu je dobré.“

V podzimních měsících je na programu několik kulturních a sportovních akcí. Těšit se můžeme na divadla, přednášky i hokejové zápasy. Úspěšnou sezónu má za sebou také biotop. Ten letos navštívilo přes 10 tisíc lidí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy