Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozsvícení Vánočního stromu bylo možné sledovat online

  • Studénka,

Letošní rozsvícení stromu letos nedoprovázel žádný bohatý program, jak tomu bývalo v minulých letech. Pandemie koronaviru tak letos ovlivnila Vánoční svátky i ve Studénce. V plánu toho bylo mnoho, rozsvícení se ale nakonec uskutečnilo pouze s projevem starosty a ředitele SAK Studénka.

Kamil Krahula, ředitel SAK Studénka: „Sami vidíte, že jsme si letošní zahájení Adventu představovali úplně jinak. Mrzí mě, že vzhledem k situaci není možné zatím pořádat jakákoliv setkání a akce. Doufám, že lidé alespoň ocení, jaký máme stromek. Pokud to situace umožní, určitě budeme reagovat a pokusíme se do konce roku nějaké akce provést“.

Letos byl na náměstí umístěn nový vánoční strom. Ten město vybralo poté, co ten z minulého roku napadl kůrovec. Varianta, která je letos použita, se bude moci používat i v dalších letech a také nehrozí, aby jej jakýkoliv škůdce napadl.

Libor Slavík, starosta města: „Nový strom musí nahradit ne úplně přirozenou cestou ty stávající stromy. Jeden z nich byl napaden škůdcem a ten bude brzy nahrazen novým. Než nám stromy vyrostou, tak jsme museli řešit náhradu. Takže jsme operativně udělali rozhodnutí, že jej nahradíme stromem sice umělým, ale demontovatelným, který se dá opětovně používat.“

Samotné rozsvícení Vánočního stromu proběhlo v 18 hodin. Jen pár minut předtím zazněla jedna koleda a následoval projev starosty.

Libor Slavík, starosta města: „Já bych chtěl každopádně všem občanům popřát, aby si ten adventní čas užili, a aby jej hlavně ve zdraví v rodině strávili v pohodě, s láskou a radostí a aby načerpali síly do příštího roku.“

Letos přišli kulturní nadšenci o řadu akcí, nyní se ruší i ty plánované Vánoční.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: „Přišli o Koncert Magdy Malé, tradiční vánoční trhy a o čerta s Mikulášem. Co se týče prosince, tak se řídíme protiepidemickou tabulkou PES. Ta nám umožňuje pořádat akce až od druhého stupně, takže jsme museli všechny akce zrušit. Jediné, co přichází v úvahu je koncert Martina Chorůra, ale to jen v případě že bychom spadli do dvojky. Momentálně s prodejem lístku ještě čekáme.“

První adventní neděle ve Studénce proběhla v poklidném duchu. Oproti minulým ročníkům, kdy bylo plné náměstí, se zde letos nacházelo jen pár jednotlivců.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy