Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město získalo další přístroj pro boj s Covidem

  • Studénka,

Město Studénka v lednu obdrželo darem od moravskoslezského kraje dekontaminační generátor na výrobu teplých aerosolů. Ten nyní budou používat místní hasiči.

Petr Sič, velitel JSDH Studénka: „Slouží pro dezinfekci prostor jako takových, také jako prevence proti COVIDU. Kraj nám to dal sám o sobě a dostaly to jen čtyři města v okrese. Přístroj neslouží jen k zabíjení COVIDU, ale také k likvidaci komárů.“

Moravskoslezský kraj rozdal tyto přístroje dalším devíti městům. Nyní se hasiči budou muset s generátorem naučit pracovat.

Petr Sič, velitel JSDH Studénka: „Momentálně jsme obdrželi toto zařízení, čekáme ještě na metodiku, kterou by nám měli poslat. V těchto nejbližších dnech bychom měli vědět, co si máme koupit a jak to máme používat. Pak bychom přístroj použili ve školách, školkách anebo ve zdravotnických zařízeních.“

Přístroje mají sloužit ke zkvalitnění činnosti hasičů a k ochraně obyvatel kraje v souvislosti s výskytem koronaviru. Jejich účelem je dovybavit jednotky sboru dobrovolných hasičů v obcích.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy