Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První kolo v luštění křížovek mělo u seniorů úspěch

  • Studénka,

Spolu s klubem Počteníčko a ve spolupráci s Moravskoslezským krajem se senioři ve Studénce zapojili do soutěže Křížovkářská liga. Během ní vycházela každý týden nová křížovka. S koncem června přišlo vyhodnocení a oceněn byl každý.

V průběhu deseti týdnů si senioři každý čtvrtek mohli vyzvednout novou křížovku. Tajenky mohli odevzdávat na připraveném formuláři do konce června.

Radka Tomášková, vedoucí kultury: „Dnes budeme mít slavnostní losování výherců. Ocenění budou všichni účastníci a na první tři čeká speciální cena. Nějaké věnovalo město Studénka. Také jsme dostali ceny z Moravskoslezského kraje.“

Vyhodnocení soutěže se zúčastnil také starosta Studénky. Ten vylosoval první tři místa a výhercům předal dárkovou tašku za město. Všem zúčastněným také poblahopřála předal dárkové tašky s upomínkovými předměty.

„Líbilo se mi to. Nikdy jsem nic nevyhrála. Určitě se zase zúčastním“

„Manžel vyhrál, líbilo se nám to. Jsem moc ráda, že vyhrál.“

„Zúčastním se i podzimní ligy. Soutěž se mi líbila hodně a jsem ráda, že se dělá něco i pro starší lidi.“
Libor Slavík, starosta: „Hlavní iniciativu měli organizátoři, Sport a Kultura Studénka, za což jim patří velké poděkování. Město do této soutěže věnovalo ceny pro první tři výherce a jsem rád, že se této akce účastnilo poměrně hodně seniorů v našem městě."

Bohužel ne všichni luštitelé se vyhodnocení zúčastnili. Ceny a dárkové předměty si vyzvedla asi polovina seniorů. O své balíčky však nepřijdou. Předány budou dodatečně.

Libor Slavík, starosta: „Je škoda, že na toto vyhlášení nepřišlo více lidí, protože jsme při losování prvních třech míst snad patnáct lístků vylosovali, ale přítomní nebyli. Přišli tedy o možnost získat hodnotnější cenu, ale věřím, že podobné akce budeme připravovat i nadále a věřím, že se jich bude účastnit stále více občanů.“

Projektu klubu Počteníčko se zúčastnilo přes čtyřicet seniorů ze Studénky. Hned první ročník této křížovkářské soutěže se stal velice oblíbený a dočkat by se měl i podzimního kola.

Radka Tomášková, vedoucí kultury: „Zájem účastníků byl velký, proto jsme se rozhodli, že budeme v této hře pokračovat a lidé se mohou těšit na podzimní kolo, které odstartuje koncem září.“

V pandemické době senioři postrádali společenský život a zábavu. Soutěž v luštění křížovek velice ocenili a na podzimní kolo se těší.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy