Studénka bude mít od druhého srpna opět v provozu ledovou plochu. Než se na ni dostanou první bruslaři, musí zaměstnanci stadionu nastartovat strojovnu, rozjet systém mražení a speciálním procesem plochu zaledovat.
Ondřej Stanek, vedoucí technického úseku: „Od 12.7. jsme začali mrazit betonovou plochu. Než se na ni začne aplikovat voda, musí být silně podchlazená. Díky tomu i vidíme, jestli není někde problém a jestli vše namrzá stejně. Ve chvíli, kdy je podchlazená, zmražená a dělá se jinovatka, tak se začne po milimetrech rozprašovat vrstva vody.“
Plocha má zhruba 1800 m2 a vrstva ledu, kterou musí strojníci vytvořit, jsou 4 centimetry, což je v průměru okolo 75 kubíků vody. Důležité je taky správně nanést barvu.
Ondřej Stanek, vedoucí technického úseku: „Jakmile máme cirka 2 centimetry, je nutné ledovou plochu nabílit, protože beton je šedý. Ve velkém sudu se naředí barva a pomocí rozprašovače se hřiště nabílí. Hned potom se plocha nalajnuje. Dnes tu stráví minimálně půl dne a pak další, když budou dělat lajny, které se potom také zaprašují vodou.“
Kamil Krahula, ředitel SAK Studénka: „Intenzivně se připravujeme na zahájení sezony na zimním stadionu. Začali jsme mrazit již minulý týden. Na srpen máme nasmlouváno spoustu pronájmů jako například kempy. Led bude využívat hlavně HC Studénka. Srpen nám doufám vyjde i co se týče toho, že provoz nebude komplikovat mlha a srážení vlhkosti.“
Právě kvůli vlhkosti bude stadion vybaven ventilátorem, který by měl mlhu rozehnat. Novinkou jsou také nová automatická roletová vrata, díky kterým bude práce na údržbě ledu jednodušší. Pro veřejné bruslení budou vyhrazené víkendy.