Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Házenkáři se konečně vrátili na hřiště

  • Studénka,

Na hřiště se po dlouhé době vrátili studénečtí házenkáři. V loňském roce nemohli sezónu dokončit a výsledky byly anulovány. S příznivými výsledky dohrály pouze mladší kategorie. Nyní je čeká nová sezóna a přípravy na stoleté výročí.

Prvního zápasu v házené se po dlouhé době dočkaly skupiny mužů a žen ze Studénky. 22. srpna odehráli první kolo a to s příznivými výsledky. Mladší kategorie si na svůj první zápas ještě počkají. Vše probíhá za platných opatření, kdy hráči musí předkládat platný test.

Petr Odchodnický: „Sezóna se konečně rozjela bez nějakých výrazných omezení, až na nějaké povinné testy, které musejí hráči předkládat. Zahájili jsme sezónu mužů a žen, mládežnická družstva teprve soutěže čekají. Zatím čekáme na rozlosování.“

Sezónu národní házené zahájila Studénka proti Rokytnici a muži vyhráli o sedm gólů 20:13. Ženám se nezadařilo a proti Pustějovu prohrály 17:20.

Petr Odchodnický: „V prvním zápase bylo mužské družstvo úspěšné a po dlouhé době získalo první body. Myslím, že to byla moc krásná házená a tím bych chtěl pozvat na další utkání.“

Oproti dospělým loňskou sezónu dohráli mladí žáci, starší žáci i dorostenci a zajistili si postup na Mistrovství republiky. Tam se v oblastním přeboru mladší žačky umístily na druhém místě a postoupily do vrcholové soutěže, kterou je Pohár ČR.

Milan Stiller: „Soutěžní rok 2020/21se v loňském v mužských a ženských kategoriích v 1. lize anuloval, všechny výsledky se smazaly a v letošním roce budeme hrát od nuly. Co se týče mládežníků, tak všechna utkání byly dohrána v červnu a s velkými úspěchy pro naše družstva. Už od podzimu měli náskok na vedoucích pozicích.“

Sportovní klub házenkářů čeká v příštím roce velké výročí. Krom plánovaných oslav, chystaného plesu a dalších akcí a významných utkání, připravují výstavu. Do ní by rádi zapojili také veřejnost.

Petr Odchodnický: „Rád bych vyzval všechny občany, známe a příznivce národní házené, jestli nemají doma fotky, artefakty, cokoli. Na příští rok chystáme stoleté výročí založení klubu a připravujeme výstavu. Chtěli bychom udělat doprovodné akce. Máme pozván i turnaj Čechy – Morava, doufáme, že to vyjde. Chystáme spoustu věcí, ale chceme je podpořit i tou historií naší házené.“

Národní házená má ve Studénce zarytou tradici a klub navštěvují celé generace. Od mládežníků, ligy žen a mužů je každoroční tradicí konání turnaje starých gard nebo pouliční turnaj.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy