Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jarošův statek otevřel novou trailovou dráhu

  • Studénka,

Jarošův statek otevřel novou trailovou dráhu. Lidé i koně se díky ní učí překonávat nejrůznější překážky. Hned první den o ni děti jevily velký zájem.

Jarošův statek se během Country odpoledne zaplnil rodinami s dětmi. Lidé si užili jak kontakt se zvířaty, tak i doprovodný program o který se postarali historičtí šermíři. Novinkou, která byla pro návštěvníky připravena byla speciální trailová dráha. Během odpoledne zahájili provozovatelé statku její provoz slavnostním přestřižením pásky.

Sabina Poukarová, ředitelka Jarošova statku: „Je to taková dráha skládající se z přírodních překážek, se kterými se mohou koně setkat venku v přírodě. Je tam soustava překážek, které jsou vybudovány od těch nejjednodušších až po ty složitější. Cílem je budovat důvěru a spolupráci mezi člověkem a poníkem. Jde o rozvoj odvahy, spolupráce a fyzických schopností. Překážek tu máme několik a plánujeme budovat i dále.“

Dráhu si její první den vyzkoušelo hned několik dětí. Lidé ji budou moci využívat během individuálních lekcí, různých kroužků i aktivit.

Sabina Poukarová, ředitelka Jarošova statku: „Člověk vede koně na vodítku a nikdo na něm nesedí nebo je možnost koně vést přímo ze sedla. Pro děti je lepší, když ho vede zkušený lektor. Dítě potom postupně může samo vedení koně přejímat. Tím se učí překážky překonávat za bezpečného doprovodu.“

Anketa:

„Dráha je pěkná a myslím si, že to bude pro lidi super“.

„Je to moc krásné, děti jsou nadšené. Už jsme tu byli na výletě a je to tu moc pěkné.“

„Přijeli jsme hlavně na koně kvůli dětem, je to tu hezké.“

Na nové trailové dráze najdou jezdci například lávku nebo tzv. turniket, kde musí kůň projít přes speciální plece. Jarošův statek vybudoval novou dráhu taky díky sponzorským darům.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy