Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci ZŠ FKT nabídli záznam koled prostřednictvím youtube

  • Studénka,

Akce Česko zpívá koledy byla zrušena. Proto se sport a kultura ve Studénce i žáci ze Základní školy Františka kardinála Tomáška rozhodli nabídnout záznam divákům prostřednictvím internetu. Letos to byl již druhý ročník tradiční akce, který byl poznamenán pandemií.

Žáci ze Základní školy Františka kardinála Tomáška si připravili šest koled, které měly zaznít na náměstí během akce Česko zpívá koledy. Kvůli zrušeným vánočním akcím se ale rozhodli, že pořídí alespoň záznam, o který se s diváky podělí. Těm byl nabídnut přesně v 18 hodin, kdy měla akce původně začít.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: „Jako náhradu jsme udělali to, že jsme děti natočili. Tato akce měla proběhnout na náměstí již po několikáté, je s ní spojeno také občerstvení a různé stánky.“
Kateřina Libosvárová, učitelka ZŠ FKT: „Vzhledem k tomu, že je nouzový stav, tak jsme tyto koledy nahráli a pustili jsme je v záznamu, aby si je lidé mohli zazpívat doma v teple. Mezi koledami jsou například Nesem Vám noviny, Pásli ovce Valaši nebo Veselé Vánoce.“

Anketa:

„Zpívali jsme asi patnáct minut a měli jsme přímo nacvičené koledy.“

„Bavilo mě to hodně a líbilo se mi, jak se všichni zapojili.“

„Já jsem držel telefon a pouštěl jsem vánoční koledy a stopoval je. Líbilo se mi to, protože jsme dlouho cvičili.“

Akce Česko zpívá koledy letos proběhla již po jedenácté a již po druhé bylo její konání poznamenáno probíhající pandemií. Do zpěvu se tradičně zapojuje stovky měst a obcí nejen v České republice.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy