Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město Studénka bude v příštím roce hospodařit se zhruba 250 miliony korun

  • Studénka,

Příští rok plánuje Studénka řadu investic, mezi nimi například výstavbu vodovodu v ulici Na Trávníkách nebo zahájení 3. Etapy stavby chodníku v Butovicích. Nejvyšší částka poputuje na rekonstrukci krytého bazénu na zimním stadionu.

Zastupitelstvo města Studénky na svém předvánočním zasedání schválilo rozpočet na rok 2022. V příštím roce radnice počítá s výstavbou vodovodu v ulici Na Trávníkách, novou komunikací v Nové Horce nebo zahájením 3. etapy výstavby nového chodníku v Butovicích. Největší investicí v příštím roce bude rekonstrukce krytého bazénu na zimním stadionu.

Libor Slavík, starosta města Studénky: „Rozpočet máme na příjmové straně ve výši cca 180 milionů korun a na výdajové 170 milionů korun, plus předpokládáme financování na některé investiční projekty, které nám zvýší jak příjmovou, tak výdajovou stránku.“

Mezi dalšími výdaji, s kterými město počítá je například kompletní rekonstrukce rozvodů na Základní škole Butovická a další nezbytné opravy majetku města, které je každoročně potřeba udělat. Radnice má v plánu taky rekonstrukci Dělnického domu, ta se bude ale odvíjet podle toho, jestli město získá dotaci.

Libor Slavík, starosta města Studénky: „Co se týče Dělnického domu, tak máme finanční prostředky na odkanalizování této budovy a sanaci suterénu kde je Kotelna. Samozřejmě požádáme o dotaci v rámci příslušného dotačního titulu na celkovou rekonstrukci celé budovy, včetně sálu a elektroinstalace. Cena by měla být kolem sedmdesáti milionů korun. Formu financování budeme řešit až podle případného úspěchu.“

Celkově bude město v příštím roce hospodařit zhruba s 250 miliony korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy