Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci prvních ročníků dostali svůj první slabikář

  • Studénka,

Pro žáky prvních ročníků Základní školy Butovické byl v minulém týdnu připraven speciální úkol. Děti na devíti stanovištích skládaly různými způsoby slovo slabikář. Závěrem celého projektu pak každý žák jeden dostal.

Základní škola Butovická pro své žáky ročně chystá řadu výzev, akcí i projektů. Pro prvňáky si tentokrát připravila speciální úkol, žáci museli za pomoci deváťáků najít a složit z písmen speciální kouzelné slovo. Na závěr je pak čekala odměna v podobě slabikáře.

Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: „Naši žáčci chodí do školy už čtyři měsíce. Za tu dobu dokážou spousty písmen přečíst i napsat. Kouzelné slovo, které mají složit je slabikář, tímto slovem probudí písmenkovou královnu, která je obdaruje jejich první knížkou.“

Žáci prvních ročníků se postupně vystřídali na devíti stanovištích a na každém z nich je čekal jiný způsob toho, jak měli slovo složit.

deváťáci:

„Děti si tu vyberou kartičky, já jim je ukážu a oni pak musí vyhláskovat slovo, které tu je. Takže když řeknu například lízátko, tak ho musí vytleskat.“

„Smyslem je poznat co je to za obrázek, říct na které písmenko začíná a přiřadit ho na tabulku.“

„Mají za úkol najít obrázek a najít k němu první slabiku.

Potom, co děti prošly všechna stanoviště se vydaly hledat písmenkovou vílu, kterou nakonec našly v místní školní knihovně.

Alena Myšková, učitelka ZŠ Butovická: „Já jsem písmenková královna a čekám na prvňáky, kteří plnili úkoly, aby mohli vstoupit do písmenkového království. Za odměnu ode mně dostanou svůj první slabikář.“

Další akcí, kterou si Základní škola Butovická pro své žáky připravila je vánoční výzva. Během ní mají žáci plnit speciální vánoční úkoly.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy