Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtyři studeňáci zdokumentovali svoji výpravu na Mont Blanc

  • Studénka,

150 kilometrů za sedm dní kolem hory Mont Blanc. Tuto cestu v létě zdolali a zdokumentovali čtyři cestovatelé ze Studénky. Výsledkem je pětadvaceti minutový dokument, o který se s diváky podělili v městské knihovně na sídlišti.

Během letních měsíců vyrazili čtyři studeňáci na túru kolem hory Mont Blanc. Celou cestu zdokumentovali a výsledkem je zhruba pětadvaceti minutový dokument. O něj i o své zážitky z výpravy se před Vánoci podělili s lidmi v městské knihovně na sídlišti.

Filip Kudla, cestovatel: „Myšlenka vznikla jako vždy u piva. První jsme chtěli jít přes přechod západních Tater, který jsme uskutečnili. Pak jsme přemýšleli co dál, chtěli jsme jet do Gruzie, protože byla ale zvláštní situace, tak jsme nakonec zvolili Mont Blanc.“
Daniel Šoltés, cestovatel: „Celý track má kolem 160 kilometrů, náš track měl zhruba 150 kilometrů. Mont Blanc jsme prošli přes tři země, byla to Francie, Švýcarsko a Itálie. Celé jsme to zvládli za sedm dní.“
Jakub Klečka, cestovatel: „Celkově to byl obrovský zážitek, hlavně ty výhledy, které si pamatuji nejvíc.“

Po skončení dokumentu následovalo promítání fotek a diskuse, během které se cestovatelé podělili o své dojmy a zážitky z cesty.

Anketa:

„Super, nádhera, krásné to bylo“

„Moc se mi to líbilo, jsem rád, že jsem měl možnost to shlédnout. Hory Mont Blanc člověk nevidí každý den.“

Na promítání dokumentu dorazilo zhruba pětadvacet diváků. Návštěvníci knihovny mohou do konce dubna vidět speciální výstavu výrobků z korálků a obrazů dam z Domova NaNovo.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail