Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelstvo Studénky bude od nového roku snímat nová automatická kamera

  • Studénka,

Po zrušení místní televize se o záznam Zastupitelstva města bude starat nová automatická kamera. Studeňáci jej budou moci sledovat prostřednictvím youtube a webových stránek města. Modernizací prošly i mikrofony a hlasovací zařízení. Za nový systém radnice zaplatila přes půl milionu korun.

V minulých letech zajišťovala přímý přenos ze zasedání Zastupitelstva města Studénky TV Odra. Kvůli tomu, že byla místní televize zrušena, hledala radnice řešení, jak záznam pořídit. Tím je nová automatická kamera.

Libor Slavík, starosta města Studénky: „Jelikož jsme měli po nějakých sedmi, osmi letech provozu problémy se stávající technikou a hlasovacího systému během jednání zastupitelstva, tak jsme tuto záležitost museli řešit. Dodavatel těchto služeb nám nabídl, že existuje automatická varianta záznamu zastupitelstva v plné HD kvalitě, s online přenosem a i s uchováním záznamu.“

Lidé budou mít nově možnost vyhledávání jednotlivých projednávaných materiálů zjednodušenou formou. Namísto přejíždění celého záznamu, budou moci vyhledat konkrétní bod. Současně město zmodernizovalo hlasovací systém a mikrofony. Přenos i záznam budou lidé moci najít na webových stránkách města i sak-studénka.

Libor Slavík, starosta města Studénky: „Součástí celého balíku je dodávka statické a otočné kamery, která bude snímat mluvícího zastupitele zcela automaticky. To znamená, že zastupitel bude mít ve svém zařízení kartu, která ho identifikuje a kdykoliv bude mít slovo, tak na něj kamera automaticky najede, zazoomuje a v přímém přenosu se objeví titulek, o jakého zastupitele jde, z jakého subjektu je a k jakému materiálu hovoří. S tím, že kamery jsou dvě, jedna kamera je přehledová, kde bude prostřih na celý sál během otáčení druhé kamery.“

Radnice za nový systém zaplatila 540 tisíc korun. Příští zastupitelstvo zaznamenávané novým systémem budou lidé moci vidět 17. února.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy