Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Od 1. listopadu do 31. března probíhá ve Studénce ořez dřevin

  • Studénka,

Studénka během zimy ořezává stromy a keře na území města. Odborná firma omlazuje keře, ošetřuje stromy a odstraňuje uschlé větve. Radnice každoročně za údržbu místní vegetace zaplatí zhruba 600 tisíc korun.

Studénka ořezává stromy a keře na území města. Pracovníci odborné firmy odstraňují uschlé větve, ošetřují stromy a dostávají místní vegetaci do nejlepší kondice. Účelem je také ochránit lidi před nechtěným pádem stromů například vlivem větru.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM: „V průběhu vegetativního klidu, to znamená od 1. listopadu do 31. března probíhá údržba stromů a keřů. Probíhají hlavně omlazovací řezy, kdy staré keře omlazujeme tak, aby vyrašily nové výhonky a stromy dostaly nový a pěkný vzhled. Pak jsou zmlazovací řezy, kdy ořežeme jen část keřů nebo tvarovací, kde chceme keře dostat do nějaké fazóny, například u zámku.“

Momentálně probíhají samotné ořezy a některé staré a nemocné stromy jsou pokáceny. Tvarování a omlazování dřevin bude firma provádět až na konci vegetativního klidu.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM: „Lidé se někdy pozastaví, že keře jsou někde ořezané a někde ne. Je nutné se podívat na danou lokalitu. Nemůžeme ořezat všechny mladé keře a musíme brát také ohled na ptáky, kteří v nich hnízdí. Je třeba udělat každý rok něco. Jedním z hlavních důvodů, proč ty ořezy děláme je, že spoustu větví zasahuje do komunikace. Budeme rádi, když se občané ozvou, pokud někde nějaký strom zasahuje například do profilu chodníku. Budeme za to rádi“

Město za zimní řezy každoročně zaplatí zhruba 600 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy