Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Základní škola Sjednocení ve Studénce vítala rodiče s dětmi na akci Velikonoční kuře

  • Studénka,

Základní škola Sjednocení lákala rodiče s dětmi na akci Velikonoční kuře. Prostory školy ožily výtvory žáků, lidé si mohli uplést velikonoční Tatar nebo dřevěného zajíčka. Nechyběla ani speciální cukrárna.

Základní škola Sjednocení pořádala pro rodiče už tradiční akci Velikonoční kuře. Poslední dva roky byly zrušené kvůli pandemickým omezením. Letos už akce proběhla bez problémy. Školu navštívilo přes sto lidí a její chodby ožily nejrůznějšími výtvory žáků školy.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: Jsme rádi, že se tu konečně rodiče s dětmi mohou objevit. Jsem velice ráda že přišli a využili toho. Děti zde mohou představit školu a mohou si zde s rodiči vyrobit nějakou velikonoční ozdobu. Různé rukodělné věci, které by mohli použít jako velikonoční výzdobu.“

Děti s rodiči si mohli například uplést tradiční velikonoční Tatar nebo si vyrobit zajíce ze dřeva. Zájem veřejnosti vzbudila taky místní cukrárna.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: Tradičně žádáme rodiče aby něco upekli, abychom mohli velikonoční cukrárnu otevřít. Letos jsme to udělali jinak. Požádali jsme vyučující, kteří upekli spoustu slaného a sladkého. Vaří se kafe a potom co rodiče s dětmi něco vyrobí, jsou odměnění nějakou sladkostí.“

V každém patře školy bylo připraveno něco jiného. Lidé zde našli nepřeberné množství aktivit, jako malování velikonočních vajec nebo výrobu perníků.

Nahlásit chybu


K tématu