Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Biotop ve Studénce se pomalu připravuje na letošní, už čtvrtou sezonu

  • Studénka,

Jaro už je tady a biotop ve Studénce se připravuje na sezonu. V zimě prošel kompletní údržbou a momentálně je dopouštěn pomocí hlubinného vrtu. Zatím chybí dopustit zhruba 2000 kubíků z celkových 3500. Letos místní koupaliště čeká již čtvrtá sezona.

Koupací sezona je za rohem a biotop ve Studénce se po dlouhé zimě začíná opět probouzet k životu. Pracovníci Sportu a kultury pomalu připravují areál na léto. Tráva v areálu je už posekaná a zanedlouho se nastartuje biologická čistící část bazénu.

Ondřej Stanek, vedoucí Přírodního koupaliště: „Biologická část by se měla nastartovat sama, protože organismy a bakterie, které čistí vodu žijí v kořenech rostlin. Do části, kterou teď dopouštíme použijeme trochu startovacích bakterií, kde pomohou podpořit mikroflóru a vyčistí i zelené vlasy, které by vodu kalily.“

Na podzim probíhala celková údržba bazénu, ten byl poprvé od svého vzniku zcela vypuštěn. Díky biologické části bazénu, která zůstala napuštěná, se povedlo ušetřit tisíc kubíků vody, dalších 500 pak bylo dopuštěno ještě na podzim pomocí hlubinného vrtu. Do začátku sezony tak momentálně chybí zhruba dva tisíce kubíků.

Ondřej Stanek, vedoucí Přírodního koupaliště: „Od té doby, co přestalo více mrznout, tak napouštíme 24 hodin denně. Náš hlubinný vrt tlačí vodu 16 hodin a 8 hodin potom odpočívá. Je to interval třicet a patnáct minut. Oživení proběhne, až se trochu oteplí pomocí startovacích bakterií. Do začátku června bychom určitě měli mít bazén napuštěný.“

Zanedlouho bude strojníkům s údržbou pomáhat také nový robot, kterého sport a kultura zakoupila v minulém roce. Do čištění bazénu mohl být zapojen, až když byl dostatečně dopuštěn.

Ondřej Stanek, vedoucí Přírodního koupaliště: „Od začátku roku je tu jeden strojník, který během klasického osmi hodinového týdne všechnu přípravu obstará. Jak začne ostrý provoz, tak se začnou střídat, tak aby tu každý den někdo byl.“

V minulém roce začala koupací sezona 11. června. Kdy se budou moci plavci osvěžit letos se ještě uvidí podle počasí. V roce 2022 čeká Studénecký biotop již čtvrtá sezona. Loni jej navštívilo téměř 12 tisíc lidí.

Nahlásit chybu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail