Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vagonářské muzeum navštívilo během Velikonoc 475 návštěvníků.

  • Studénka,

Na 475 lidí navštívilo Vagonářské muzeum během Velikonočních svátků. Své brány po zimě otevřelo na Velký pátek. Lidé si pochvalovali novinky, které muzejníci na letošek připravili. Nechyběl už tradiční bonbónový vlak nebo soutěž o nejhezčí Vagonářské vajíčko.

Vagonářské muzeum se letos opět otevřelo veřejnosti. Novou sezonu zahájilo na Velký pátek 15. dubna. Jen první den ho navštívilo na 200 turistů. Návštěvníci si nejvíce pochvalovali interaktivitu muzea, největším lákadlem je však místní modelový panel železnice.

Anketa:
Velká vláčko dráha je super a každá vitrína je zajímavá. Jsem Studeňák, takže to tady znám.“
Interaktivita je super.“
Zámek je hezký a děti si tu vyhrají.“
Bronislav Novosad, vedoucí Vagonářského muzea: „Letošní Velikonoce byly konečně normální. Po dvou letech, kdy jsme nevěděli, co bude nebo nebude, jsme mohli konečně normálně fungovat. Za celé čtyři dny nám přišlo skoro pět set lidí. Velice pozitivně vnímáme všechny novinky, které jsme připravili, ať už bonbónový vlak, nový modelový panel železnice nebo vyžití v edukační místnosti.“

Lidé ocenili i nové expozice, které muzeum na letošní sezonu nachystalo. Vůbec poprvé byl vystaven i nový modelový panel železnice. Pro děti přichystali zaměstnanci soutěž o nejhezčí Vagonářské vejce a speciální bonbónový vlak.

Bronislav Novosad, vedoucí Vagonářského muzea: „Je to taková malá tradice, neříkáme tomu Velikonoční vajíčko ale Vagonářské vajíčko. Děti vybarví vajíčko podle sebe a my potom vyhodnotíme, které z nich je nejhezčí. Vítěz obdrží vstup do Vagonářského muzea zdarma.“

Dohromady během Velikonoc Vagonářské muzeum navštívilo 475 lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy