Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studénka hledá hlavního vítěze fotosoutěže, té se dohromady zúčastnilo 171 fotografů

  • Studénka,

Studénka pohledem občanů, to je název fotosoutěže, která ve městě probíhala od listopadu 2020. Do soutěže se zapojilo na 171 autorů, kteří dohromady nafotili 275 fotografií. Ty jsou teď vystaveny v Městské knihovně na sídlišti. Do 30. září mají Studeňáci možnost hlasovat o finálním vítězi.

Jsou to již dva roky, kdy Sport a kultura ve Studénce začala pořádat fotosoutěž. Ta vznikla hlavně kvůli nemožnosti pořádat kulturní akce během pandemie. Studeňáci během ní každý měsíc posílali své fotografie, které na konci měsíce hledaly své vítěze, kteří byli následně oceněni. Každých 30 dní čekalo pro soutěžící jiné téma.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: „V době pandemie, v období kulturní nečinnosti jsme vymysleli tzv. Fotosoutěž. Hlavní myšlenkou bylo dostat lidi do přírody a zabavit je. Fotografie se každý měsíc uveřejňovaly ve zpravodaji města a do teď se objevují na obálkách.“

Během soutěže bylo dohromady zasláno na 275 fotografií s nejrůznější tematikou. Soutěže se mohl zúčastnit každý a postačil například i mobilní telefon. Fotky, které lidé zaslali, jsou od 2. května vystaveny v Městské knihovně na sídlišti.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka:Jsou zde umístěny všechny vítězné fotografie prvních třech míst. K tomu vyhodnotíme absolutního vítěze všech kol. Každý návštěvník může hlasovat pro jednu fotografii. Uvede název a fotografa a následně vhodí lístek do bedýnky. Po sečtení hlasů bude vybrán vítěz, který obdrží hodnotné ceny.“

Dohromady lidé soutěžili devět měsíců a zúčastnilo se na 171 fotografů. Speciální výstava bude v knihovně k vidění do 30. září.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail