Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Deváťáci své škole zamávali z Dělnického domu

  • Studénka,

Poslední školní den ve slavnostním duchu prožili i deváťáci Základní školy Františka kardinála Tomáška. Předávání vysvědčení se odehrálo v Dělnickém domě. Přišli se tu s nimi rozloučit i nejmladší spolužáci.

Loučení se žáky devátých tříd, které jsou za Základní škole Františka kardinála Tomáška dvě, se konalo den před oficiálním koncem školního roku v Dělnickém domě. Poslední okamžiky “základky” si čerství absolventi užili společně se svými učiteli, rodiči a zazpívat jim přišli i nejmenší spolužáci.

Milan Stiller, ředitel ZŠ Františka kardinála Tomáška: “Celou dobu posledních dnů ve škole trávili přípravou na tento den a chystají se tak, aby to mělo úroveň. A vidíme, že ti žáci se na to nejen pěkně obléknout, ale nachystají krásný program, který je důstojným rozloučením se základní školou.”

My jsme byli s kamerou u toho, když se loučila a přebírala svá poslední vysvědčení 9. B.

Vladimíra Stillerová, třídní učitelka 9. B: “Jako třídní učitelka jsem s nimi pracovala čtyři roky, ale učila jsem je už v páté třídě, takže vlastně pět let. Překvapili mě v distanční výuce, kdy se z nich opravdu stali studenti v pravém slova smyslu a kdy se semkli i jako kolektiv. I když to bylo z počátku trošku nervózní, tak potom se dali do kupy, semkli se, navzájem si pomáhali a to jim vlastně zůstalo celý další rok a v té devítce už byli úplně perfektní kolektiv. Máme mezi sebou až na dva žáky, kteří jdou na učební obor, všechny studenty.”
Mikuláš Fendrych, absolvent Františka kardinála Tomáška: “Bylo to super a těším se na střední.”
Barbora Bartošová, absolventka Františka kardinála Tomáška: “Celkově naše třída je prostě dobrý kolektiv, jsem ráda, že jsme se hodně stmelili v poslední době. Občas jsme dělali i docela bordel v té třídě, na některé ty zážitky fakt nezapomenu, protože to bylo až neuvěřitelné, co jsme dělali.”
Milan Stiller, ředitel ZŠ Františka kardinála Tomáška: “Každé ty žáky hodnotíme tak, že jsme jim dali to nejlepší a chceme jim dát to nejlepší, takže věřím, že se rádi budou vracet a povídat nám o tom, co jsme jim dali.”
Vladimíra Stillerová, třídní učitelka 9. B: ”Byli všestranní, šlo jim na co sáhli, účastnili se olympiád, účastnili se jazykových soutěží, myslím, že jazykově se hodně profilovali.”

Program loučení provázely kromě kulturních vstupů i různé videoprojekce, které si žáci sestavili. Vzpomínky na postup všemi ročníky školy oživily fotografie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail