Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Parkování řeší ve Studénce zrychlenou variantou, vyhnou se stavebnímu řízení

  • Studénka,

Studénka se jako řada jiných měst potýká s nedostatkem parkovacích míst. O něco lepší situace teď nastává v lokalitě sídliště Poštovní. Dokončena zde byla stavba nové odstavné plochy.

Rozšířit možnosti parkování ve Studénce je strategickým plánem současného vedení radnice. V posledních letech se tak podařilo zvýšit kapacity parkování o zhruba 150 míst. V těchto dnech končí stavba další odstavné plocha pro automobily, a to v lokalitě ulice Poštovní.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Občané tady živelně parkovali vesměs v blátě v nezpevněných plochách. My jsme využili toho, že dokážeme za relativně rozumné peníze udělat odstavené plochy, kde pokud ji děláme do 300 metrů čtverečních, tak nepotřebujeme složitou dokumentaci a stavební povolení, takže urychlíme proces realizace. Takže jsme se rozhodli pro tuto formu, kdy tady vznikla odstavná plocha.”

Vybudování odstavné plochy stálo zhruba 400 tisíc korun včetně daně, řidiči na ni mohli začít parkovat po 18. červenci.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM, Studénka: “Předpokládáme, že by se sem mohlo vejít dvacet až dvaadvacet osobních automobilů, samozřejmě záleží, jak občané budou parkovat. Řekl bych, že kapacita narostla tak o sto procent oproti tomu, co tady bylo před tím, protože ty pařezy už byly velmi blízko té komunikace a bylo tady možné jen podélné stání. Dneska budou moci zaparkovat příčně.”

Podobnou cestou budování menších odstavných ploch v této lokalitě, a tím pádem bez složité stavební legislativy, hodlá město jít i v příštím roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyCentrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail