Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Největším školním staveništěm je budova na Butovické

  • Studénka,

Letní opravy a údržba ve školách se letos ve Studénce asi nejvíce dotknou budovy na ulici Butovická. Souběžně zde probíhají tři stavební projekty.

Určité údržbové práce probíhají ve Studénce snad ve všech školních budovách, největší stavební ruch je ale v objektu Základní školy Butovická. Souběžně se zde sešly tři investiční projekty najednou.

Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “Na naší škole se toho prázdninách děje spousta. Děti, když přijdou prvního září do školy, tak první co určitě uvidí bude, že na prvním stupni máme nové toalety. Ve třídách budou nová umyvadla, bude tam také teplá voda, nové dlažby a obklady. Na druhém stupni bude na chodbě nová dlažba.”
Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM, Studénka: “Nejprve se začalo s výměnou sedmi dveří a zárubní, které se vyměňují za protipožární tak, aby splňovaly bezpečnostní podmínky a předpisy tak, jak je potřeba. Zároveň probíhá výměna dlažby v přízemí, která byla nejvíce poškozená. Jen pro ilustraci, jedná se zhruba o 120 metrů čtverečních dlažby. A zároveň na druhém stupni probíhá výměna rozvodů vody a odpady po těch stupačkách odspodu až nahoru.”
Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “Rozvod vody a kanalizace byly již v havarijním stavu. Každý den jsme opravovali různé věci a poruchy, netekla voda, špatně splachovaly záchody, ulamovala se splachovadla.”

Celková investice do budovy školy dosáhla částky více než 3 miliony 100 tisíc korun včetně daně, vše jde z rozpočtu města.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM, Studénka: “Ideální samozřejmě je, aby ty stavební práce skončily ještě v průběhu prázdniny, aby se škola byla schopna připravit na ten provoz, aby paní uklízečky byly schopné uklidit ten prostor tak, aby děti mohly 1. září standartě zasednout do lavic. Takže předpokládáme, že do poloviny srpna budeme s pracemi hotovi.”

Už teď je jasné, že podobně rušná stavební činnost čeká školní budovu, jejíž stáří je 115 let, i během příští prázdnin.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM, Studénka: “Máme zpracovanou projektovou dokumentaci na kompletní rekonstrukci, výměnu rozvodů vody odpadů v celé škole s tím, že to nebylo možné realizovat z časových důvodů najednou. Proto se rozhodlo, že ta nejhorší část se bude realizovat v letošním roce, a doufáme že v příštím roce navážeme na zbylé části budovy.”
Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “Potom nás ještě čeká rekonstrukce školní jídelny.”

Naopak upravené už je okolí školní budovy, kde před dvěma lety vyrostla dřevěná venkovní učebna a jsou tu i nové herní prvky pro děti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyCentrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail